Strona startowa | O mnie | Blog | Linki | Napisz do mnie
 
A to ja
 

Marek Szewczyk fot. Włodzimierz Sierakowski


Marek Szewczyk

(1) 2 3 4 ... 43 »
Nadesłany przez Marek Szewczyk 16.11.2019, 17:10:00 (1148 odsłon)

Panie Ministrze! Pan sobie przysypia na brukselskich korytarzach, a tu w kraju, w państwowej hodowli koni arabskich źle się dzieje.

 

Pan wyrzucił Jerzego Białoboka i Marka Trelę m.in. za to – jak Pan twierdził – bo jakby zostali na swoich stanowiskach, to za 10 lat nie byłoby już co hodować. Wszystko by wyprzedali. Konkurencja dostałaby wszystkie najlepsze klacze albo sprzedane, albo wydzierżawione z możliwością pobierania od nich zarodków, więc za 10 lat zagraniczna hodowla by nas wyprzedziła, a polska przestałaby się liczyć. Nie mógł Pan do tego dopuścić.

Czytaj więcej... | 6011 znaków więcej | Komentarzy: 14
Nadesłany przez Marek Szewczyk 14.11.2019, 15:36:04 (771 odsłon)

Muszę wrócić do tegorocznej aukcji Pride of Poland z jednego powodu. Jedna z klaczy formalnie sprzedana na głównej aukcji nie została odebrana przez tego, kto ją wylicytował, a po jakimś czasie została sprzedana temu, kto o nią walczył w licytacji.

 

Przypomnę to, co napisałem wówczas w artykule pt. „Dobre aukcje z kilkoma „ale”” (13 VIII 2019):

Czytaj więcej... | 7175 znaków więcej | Komentarzy: 2
Nadesłany przez Marek Szewczyk 8.11.2019, 22:41:00 (1060 odsłon)

Na początku października zakończyła się (w I instancji) sprawa z powództwa Sławomira Pietrzaka przeciwko Beacie Kumanek o ochronę dóbr osobistych. Chodziło o artykuł pt. „Komu zależy na upadku Stadniny Koni w Janowie Podlaskim?” autorstwa pani Kumanek, który zamieściłem na moim blogu 2 listopada 2017 roku.

 

Powód, czyli Sławomir Pietrzak, w pozwie zarzucał Beacie Kumanek, że:

 

Publikując przedmiotowy artykuł na w/w stronie internetowej pozwana naruszyła dobra osobiste powoda w postaci jego dobrego imienia, godności i renomy zawodowej, pomawiając go w szczególności o wyzysk, pogardę i brak elementarnego poszanowania pracowników spółki Stadnina Koni Janów Podlaski Sp. z .o.o. oraz doprowadzenie do upadku hodowli koni arabskich w Polsce. /…/ Wypowiedzi pozwanej wyrażone w artykule o charakterze ocennym nie mieszczą się granicach dopuszczalnej krytyki, natomiast te dotyczące faktów są nieprawdziwe…

 

Wyrok zawiera 5 punktów i przytoczę je w całości.

Czytaj więcej... | 17917 znaków więcej | Komentarzy: 9
Nadesłany przez Marek Szewczyk 31.10.2019, 7:54:49 (838 odsłon)

Jerzy Sawka jest obecnie dyrektorem toru wyścigowe na wrocławskich Partynicach, ale przed wszystkim jest koniarzem, praktykującym jeźdźcem. Swego czasu rywalizowaliśmy w mistrzostwach Polski dziennikarzy. Teraz Jurek poszedł bardziej w kierunku tzw. jeździectwa naturalnego, jeździ w siodle westernowym, ale jeździ. A do tego myśli. No i wymyślił bardzo pożyteczne urządzenie – Sawka Light Hand. A ja postanowiłem z tego urządzenia skorzystać. Dlaczego?

Czytaj więcej... | 5148 znaków więcej | Komentarzy: 7
Nadesłany przez Marek Szewczyk 28.10.2019, 16:27:47 (632 odsłon)

Dobra wiadomość dla tych, którzy chcieliby wziąć udział w spotkaniu z Montym Robertsem, a dla których już zabrakło biletów na sobotę 16 listopada. Organizatorzy namówili bowiem słynnego zaklinacza koni na jeszcze jeden dzień pokazów.

Czytaj więcej... | 3106 znaków więcej | Komentarze?
Nadesłany przez Marek Szewczyk 25.10.2019, 19:48:05 (762 odsłon)

Postanowiłem się odnieść na gorąco do artykułu Tadeusza Porębskiego w tygodniku „Passa” o alarmistycznym tytule „Kolejny zamach na Służewiec?” Autor ujawnia plany Totalizatora Sportowego, których intencję oddaje nazwa koncepcji, a brzmi ona „Europejskie Centrum Rozwoju Jeździectwa i Hodowli Tor Wyścigów Konnych Służewiec.”

 

Cały artykuł oraz wspomniany  w postaci grafiki można przeczytać i obejrzeć pod tym linkiem: https://www.passa.waw.pl/artykul/kolejny-zamach-na-sluzewiec,3986

Czytaj więcej... | 7873 znaków więcej | Komentarzy: 3
Nadesłany przez Marek Szewczyk 25.10.2019, 9:20:00 (1779 odsłon)

Wyobraźmy sobie taką sytuację – pracownik jakiejś firmy przez lata konsekwentnie działa na jej niekorzyść, a w zamian za to awansuje i jeszcze dostaje wymierne korzyści majątkowe od tejże firmy. Czy to możliwe?

 

Na zdrowy chłopski rozum – nie, ale w Polsce wszystko jest możliwe. Wystarczy tylko wiedzieć na kogo donosić, kogo podgryzać z jednej strony, a z drugiej – z kim trzymać. Taką sytuację mamy w Stadninie Koni Prudnik.

Czytaj więcej... | 5706 znaków więcej | Komentarzy: 3
Nadesłany przez Marek Szewczyk 21.10.2019, 21:57:59 (759 odsłon)

Po 9 miesiącach prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie tzw. dwóch wież Jarosława Kaczyńskiego. Z kolei w innej sprawie, rzekomej niegospodarności w Stadninie Koni Janów Podlaski za czasów, kiedy nią kierował Marek Trela, śledztwo zostało przedłużone po raz szósty.

 

Co łączy obie te sprawy? Ano to, że obie pokazują, jak groźne jest upartyjnienie prokuratury. Prokuratury podległej prokuratorowi generalnemu Zbigniewowi Ziobrze. Politykowi rządzącego obozu. Obozu, który krok po kroku zawłaszcza kolejne struktury, kolejne organy państwa, które powinny służyć nam wszystkim, obywatelom, a zaczynają służyć tylko tym, którzy rządzą.

Czytaj więcej... | 7471 znaków więcej | 1 komentarz
Nadesłany przez Marek Szewczyk 17.10.2019, 20:30:00 (977 odsłon)

Ponownie wracam do państwowej hodowli koni, a to za sprawą tego, co się wydarzyło w Stadninie Koni Walewice. Otóż została ona wcielona do innego podmiotu gospodarczego, a mianowicie do Kutnowskiej Hodowli Buraka Cukrowego Sp. z o.o. Proces połączenia obu spółek zakończył się wpisem do Krajowego Rejestru Sądowego, dokonanym 19 września tego roku.

 

W niedalekiej przeszłości (po 2004 roku) kilka umierających stad ogierów zostało podłączonych kroplówką do bogatszych przedsiębiorstw rolnych będących w gestii KOWR-u (wcześniej ANR), ale – o ile się nie mylę – Walewice są pierwszą stadniną, którą włodarze KOWR próbują ratować w ten sposób przed nieuchronnym upadkiem.

Czytaj więcej... | 4993 znaków więcej | Komentarze?
Nadesłany przez Marek Szewczyk 7.10.2019, 20:38:10 (968 odsłon)

Choć Wielka Warszawska rozegrana została już ponad tydzień temu, do tego tematu wracam dziś, głównie z tego powodu, że dopiero przed ostatnim weekendem przeczytałem tekst redaktora Tadeusza Porębskiego w piśmie „Passa” (a w weekend byłem zajęty zawodami jeździeckimi). Tekst ma wszystko mówiący tytuł, powtórzony w moim tytule.

 

Kiedy pierwszy raz czytałem przywołany artykuł, ze zdziwieniem konstatowałem, że zgadzam się z red. Porębskim prawie w 100%. Ze zdziwieniem, bo na ogół ów procent zgodności jest zdecydowanie mniejszy. Jednak po powtórnym przeczytaniu tekstu oraz po zaczerpnięciu opinii kilku osób, których zdanie na temat wyścigów konnych bardzo cenię, te proporcje uległy sporej korekcie.

Czytaj więcej... | 14951 znaków więcej | Komentarze?