Strona startowa | O mnie | Blog | Linki | Napisz do mnie
 
A to ja
 

Marek Szewczyk fot. Włodzimierz Sierakowski


Marek Szewczyk

(1) 2 3 4 ... 29 »
Nadesłany przez Marek Szewczyk 11.09.2017, 14:20:00 (1654 odsłon)

Pokaz koni arabskich oraz aukcja, które to wydarzenia miały miejsce w podkrakowskich Michałowicach, cieszyły się wielkim zainteresowaniem widzów i mediów. Przede wszystkim dlatego, że organizatorami obu tych wydarzeń było czworo fachowców, których dotknęła „dobra zmiana” w hodowli koni arabskich, a mianowicie: Jerzy Białobok i Marek Trela – zwolnieni prezesi państwowych stadnin w Michałowie i Janowie Podlaskim, Anna Stojanowska – wyrzucona z Agencji Nieruchomości Rolnych oraz Barbara Mazur z firmy Polturf, która przez wiele lat była organizatorem słynnej aukcji Pride of Poland i narodowego pokazu koni arabskich w Janowie Podlaskim.

Jak ocenić oba te premierowe wydarzenia? Trudno o jedną wspólną ocenę.

Czytaj więcej... | 5178 znaków więcej | Komentarzy: 9
Nadesłany przez Marek Szewczyk 29.08.2017, 21:10:19 (1385 odsłon)

W artykule pt. „Co dalej Panie Ministrze?” z 4 sierpnia tego roku podałem – podobnie jak inne media – że śledztwo w sprawie rzekomej niegospodarności w Stadninie Konie Janów Podlaski w czasach, kiedy kierował nią prezes Marek Trela, zostanie umorzone. Ważny jest ten czas przyszły, gdyż ja i inni dziennikarze opieraliśmy się na tym, co nam przekazał rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Lublinie, prokurator Waldemar Moncarzewski. A informował, że śledztwo „w sprawie” nie zakończyło się postawieniem komuś zarzutów i nie będzie przedłużone, co w praktyce oznacza, iż nie może się zakończyć niczym innym, jak umorzeniem. To była informacja nieoficjalna, bo oficjalnie mieliśmy się o takim zakończeniu dowiedzieć z uzasadnienia, jakie prokurator prowadzący każdą kończoną sprawę jest zobowiązany sporządzić.

 

Tymczasem, jak podało dziś TOK FM, na wniosek prokuratora prowadzącego śledztwo prokurator krajowy przedłużył okres tego postępowania do lutego 2018 roku. 

Czytaj więcej... | 3916 znaków więcej | 1 komentarz
Nadesłany przez Marek Szewczyk 29.08.2017, 11:39:46 (1505 odsłon)

Po raz kolejny udostępniam łamy mojego blogu pani Beacie Kumanek. Osobie zatroskanej przyszłością hodowli koni arabskich w Polsce, która proponuje dyskusję na ten temat. A zatem oddaję jej głos.

Marek Szewczyk

 

Historyczna klapa aukcji Pride of Poland i Summer Sale 2017 być może skłoni wreszcie organy nadzorujące państwowe stadniny koni arabskich do zajęcia się na poważnie tematem państwowej hodowli koni arabskich w Polsce.

Czytaj więcej... | 15023 znaków więcej | Komentarzy: 8
Nadesłany przez Marek Szewczyk 24.08.2017, 20:50:17 (446 odsłon)

Na mistrzostwach Europy w Goeteborgu rozdano pierwsze medale w konkurencji olimpijskiej – w ujeżdżeniu zespołowo. Jeśli chodzi o pierwsze miejsce niespodzianki nie było. Niemcy wygrali bezapelacyjnie, a murowaną kandydatką do złota indywidualnie jest Isabell Werth ze świetną klaczą Weihegold. Jedyna para, która w konkursie Grand Prix przekroczyła 80 procent. 

Czytaj więcej... | 2375 znaków więcej | Komentarze?
Nadesłany przez Marek Szewczyk 21.08.2017, 21:50:41 (1257 odsłon)

Kibice śledzący występy polskich reprezentantów na mistrzostwach Europy w WKKW, które rozgrywane były w Strzegomiu, przechodzili nieustanną zmianę nastrojów. Na przemian, albo radość, albo smutek. Raz w górę, raz w dół - niczym na huśtawce.

Czytaj więcej... | 7005 znaków więcej | Komentarze?
Nadesłany przez Marek Szewczyk 20.08.2017, 20:55:03 (1012 odsłon)

Nie po raz pierwszy udostępniam swój blog, aby wypowiedzieć mógł się ktoś inny. Tym razem tym kimś jest Bogusław Luśtyk, artysta-malarz, koniarz od lat. Przysłał swoje przemyślenia na temat tego, co się wydarzyło w hodowli koni arabskich, a co niechlubne zwieńczenie znalazło podczas zakończonej kilka dni temu aukcji w Janowie Podlaskim.

A więc oddaję mu głos.

Marek Szewczyk

Czytaj więcej... | 4681 znaków więcej | Komentarzy: 9
Nadesłany przez Marek Szewczyk 16.08.2017, 16:10:00 (928 odsłon)

Mistrzostwa Europy w WKKW formalnie już się rozpoczęły - uroczystym otwarciem we Wrocławiu w świateczny wtorek 15 sierpnia. Rywalizacja rozpocznie się w czwartek 17 sierpnia. Zanim poznamy tegorocznych medalistów i dowiemy się, jak wypadnie pięciu polskich reprezentantów, może nie od rzeczy będzie przypomnieć medalistów wszystkich wcześniejszych mistrzostw starego kontynentu i jak na ich tle wypadali Polacy.

Przed czytelnikami długa wyliczanka, ale może warto prze nią przebrnąć.

Marek Szewczyk

Czytaj więcej... | 52789 znaków więcej | 1 komentarz
Nadesłany przez Marek Szewczyk 13.08.2017, 23:50:00 (6642 odsłon)

Kiedy przed rokiem pisałem o aukcji koni arabskich w Janowie Podlaskim, po pamiętnej, oszukańczej licytacji anno domini 2016, napisałem tak:

I tak tegoroczna Pride of Poland zamieniła się w Shame of Poland. W świat poszła wieść, że w Janowie na aukcji zaczynają oszukiwać. Fatalne tego skutki odczujemy za rok i w następnych latach.

  

Nie przepuszczałem jednak, że wyniki aukcji będą aż tak złe.


 

Czytaj więcej... | 5893 znaków więcej | Komentarzy: 2
Nadesłany przez Marek Szewczyk 9.08.2017, 15:59:56 (2280 odsłon)

Na kilka dni przed narodowym czempionatem koni arabskich (11-13 VIII) oraz aukcją Pride of Poland (13 VIII) doszło do wydarzenia, które nie ma wielkiego ciężaru gatunkowego, ale dobrze ilustruje małostkowość organizatorów  święta koni arabskich w Janowie Podlaskim. Otóż przemeblowany Polski Związek Hodowców Koni Arabskich pod odejściu z jego władz Jerzego Białoboka oraz Anny Stojanowskiej formalnie jest współorganizatorem wydarzenie w Janowie Podlaskim. Członkowie Związku będą mieli swój namiot w Janowie Podlaskim, aby móc obserwować pokaz, a potem aukcję. Nowe władze PZHKA otrzymały zapewnienie, że wszyscy członkowie, którzy mają opłacone składki i do 13 lipca zgłoszą zapotrzebowanie na wejściówki do tegoż namiotu, dostaną takowe za darmo. A tu nagle okazało się, że z listy osób, które spełniają te kryteria i złożyły takie zapotrzebowanie, cztery zostały skreślone. Są to Urszula i Jerzy Białobokowie, Irena Cieślak oraz Alina Sobieszak

Czytaj więcej... | 4048 znaków więcej | Komentarzy: 3
Nadesłany przez Marek Szewczyk 4.08.2017, 15:52:24 (1153 odsłon)

Śledztwo w sprawie rzekomej niegospodarności w Stadninie Koni Janów Podlaski, kiedy prezesował w niej Marek Trela, zostanie umorzone. Nieoficjalnie wiedziałem o tym od jakiegoś czasu, ale czekałem na oficjalny komunikat prokuratury. Co jakiś czas dzwoniłem do rzecznika prasowego Prokuratury Regionalnej w Lublinie, Waldemara Moncarzewskiego, ale ten uprzejmie informował, że na razie nie ma nic oficjalnego do zakomunikowania. Okazuje się jednak, że inni dziennikarze „wydobyli” z niego półoficjalną informację. Bo tą oficjalną miało być końcowe postanowienie prokuratora na piśmie. Tego jeszcze nie ma, prokurator dopiero je płodzi. 

Czytaj więcej... | 3955 znaków więcej | Komentarzy: 2