Strona startowa | O mnie | Blog | Linki | Napisz do mnie
 
A to ja
 

Marek Szewczyk fot. Włodzimierz Sierakowski


Marek Szewczyk

Dobra tendencja

Nadesłany przez Marek Szewczyk Data 25.04.2016, 19:40:22

Już kilka dni minęło od rozpoczęcia sezonu wyścigowego na Służewcu, a ja nadal jestem pod wrażeniem liczby widzów, jaka się zjawiła na warszawskim torze. Takie tłumy pamiętam z lat 1960., kiedy jako dziecko towarzyszyłem dziadkowi, zapalonemu graczowi i miłośnikowi wyścigów, który przed wojną bywał regularnie na torze Persenkówka we Lwowie.

Główna trybuna na Służewcu jest w remoncie, więc widzowie musieli się tłoczyć na tej środkowej, zastanawiałem się więc, czy owa sytuacja nie stworzyła przypadkiem wrażenia większego tłoku niż w rzeczywistości. Postanowiłem to sprawdzić.Danych dostarczył mi rzecznik prasowy Toru Służewiec, Sylwester Puczen. Potwierdziły one, że jeśli chodzi o liczbę widzów, tendencja jest wyraźnie wzrostowa. Cieszy, że na tor przychodzi coraz więcej młodych ludzi, rodzin z dziećmi, a nawet widziałem w niedzielę sporo kobiet w stanie błogosławionym. Trochę martwi, że skokowy wzrost liczby widzów między tym rokiem a poprzednim nie przełożył się na choćby w połowie taki wzrost obrotów.

Podobny problem mają Partynice. Coraz więcej Wrocławiaków odwiedza tamtejszy tor, staje się on modnym miejscem wizyt całych rodzin, ale na razie słabo się to przekłada na obroty.

 

Nie od razu Kraków zbudowano – chciałoby się powiedzieć. Ważne, że tendencja jest wzrostowa, a organizatorzy zarówno w Warszawie, jak i we Wrocławiu nie szczędzą wysiłków, aby wyścigi spopularyzować.

 

Jeśli przy tym temacie jesteśmy, to wielkim nierozwiązanym na razie problemem jest możliwość przyjmowania zakładów wzajemnych poprzez internet. To jest problem nie tylko Totalizatora Sportowego, ale całego środowiska wyścigowego. Kwestia być albo nie być wyścigów konnych w Polsce zarówno w niedalekiej, jak i dalszej przyszłości.

 

Ale wystarczy tego dziegciu. Smakujmy miód. Cieszmy się tymi tłumami na Służewcu, i na Partynicach, bo wczoraj ruszyły wyścigi we Wrocławiu i choć nie mam liczb, ale z tego co słyszałem, widzów też były tłumy.

Marek Szewczyk

 

Służewiec                                 liczba widzów (płatnych)            obroty

 

sobota 26 IV 2014                         1687                                        193 819 zł

niedziela 27 IV 2015                      3327                                        332 706 zł

niedziela 17 IV 2016                      5957                                        346 590 zł

 

 

 

 


Dodaj komentarz
Zasady komentowania*
Zawsze akceptuj komentarz zarejestrowanego użytkownika.
Tytuł*
Nazwa*
E-mail*
Strona www*
Ikona wiadomości*
       
Treść*
URL E-mail Link obrazka Zarządca obrazków Buźki Flash Youtube Kod Cytat

Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Przekreślenie  Do lewej Wyśrodkowanie Do prawej  


Kliknij Podgląd aby zobaczyć zawartość po zmianach.
Opcje*
 
 
 
Kod potwierdzający*

Kliknij tutaj, aby odświeżyć obrazek, jeśli nie jest wystarczająco czytelny.


Wpisz znaki widoczne na obrazku
Kod rozróżnia małe i wielkie litery
Liczba prób, które możesz wykonać: 5