Strona startowa | O mnie | Blog | Linki | Napisz do mnie
 
A to ja
 

Marek Szewczyk fot. Włodzimierz Sierakowski


Marek Szewczyk

Czy janowskie konie przemówią w wigilijną noc?

Autor: Gość  Wysłano: 24.12.2017, 9:04:08

Po wyborze obecnego Prezesa SK Janów Podlaski,Pan Marek Trela wypowiadał się do prasy, iż jest spokojny o los janowskich koni w rękach profesora Sławomira Pietrzaka. Czas pokazał, jak bardzo się mylił.

W trakcie jesiennego przeglądu hodowlanego 5 października br., dwa ogiery czołowe zaprezentowały się w fatalnej kondycji zdrowotnej. Poganin bardzo kaszlał, co skwitowano informacją o problemach z układem oddechowym. Z kolei Metropolis kulał do tego stopnia, że praktycznie nie był w stanie chodzić. Stan tych ogierów wyraźnie wskazywał na zaniedbania w leczeniu. Chciałabym wiedzieć, jaki jest ich stan obecnie. Należy dodać, iż zbyt wiele koni kulało podczas tego przeglądu. Kilka tygodni później Pętla, matka Pogroma, poroniła swoje źrebię, klaczkę. Sprawę utrzymywano w wielkiej tajemnicy. Strach pomyśleć, jak wygląda opieka nad mniej cennymi końmi, czego dowodzi cytowany artykuł. Nie dość, że Sławomir Pietrzak oszukał kupującego, to jeszcze nie miał litości nad Emaritą i jej cierpieniem.

Do licznych "zalet" Pana Prezesa można zaliczyć i to, że zamiast wyciągać konstruktywne wnioski z krytyki, on robi wszystko by tę krytykę tłumić. Wszak jest nieomylny. Ze stadniny dochodzą słuchy, iż w odpowiedzi na krytycznie artykuły Pan Prezes zamierza uczynić z kolejnego przeglądu hodowlanego imprezę zamkniętą. Chodzi o to, żeby osoby niepowołane nie mogły oglądać koni, tym samym zyskując asumpt do krytykowania Pana Prezesa. Zamiast uprzątnąć swoją stajnię Augiasza, Pan Prezes chce zakazać do niej wstępu. Stadnina Koni w Janowie Podlaskim należy do wszystkich Polaków i nie jest własnością Pana Prezesa. Nie wyobrażam sobie, by miłośnicy koni arabskich czy angloarabskich nie mieli wstępu na przeglądy hodowlane. Jestem przekonana, iż do wiosennego przeglądu hodowlanego w 2018 roku Sławomira Pietrzaka nie będzie już w stadninie, a kolejny Prezes nie będzie miał takich pomysłów.

W tę szczególną wigilijną noc być może Pan Prezes zechce udać się do janowskich stajni by usłyszeć, co mają mu do powiedzenia janowskie konie. Jeśli w tej sytuacji wogóle zechcą przemówić.
Dodaj komentarz
Zasady komentowania*
Zawsze akceptuj komentarz zarejestrowanego użytkownika.
Tytuł*
Nazwa*
E-mail*
Strona www*
Ikona wiadomości*
       
Treść*
URL E-mail Link obrazka Zarządca obrazków Buźki Flash Youtube Kod Cytat

Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Przekreślenie  Do lewej Wyśrodkowanie Do prawej  


Kliknij Podgląd aby zobaczyć zawartość po zmianach.
Opcje*
 
 
 
Kod potwierdzający*

Kliknij tutaj, aby odświeżyć obrazek, jeśli nie jest wystarczająco czytelny.


Wpisz znaki widoczne na obrazku
Kod rozróżnia małe i wielkie litery
Liczba prób, które możesz wykonać: 5