Strona startowa | O mnie | Blog | Linki | Napisz do mnie
 
A to ja
 

Marek Szewczyk fot. Włodzimierz Sierakowski


Marek Szewczyk

Uderzyć w stół, a nożyce milczą

Autor: Gość  Wysłano: 13.01.2018, 8:35:03

Powołana przez Ministra Rolnictwa blisko dwa lata temu Rada d/s Hodowli Koni od samego początku była tworem martwym. Upływ czasu nie ożywił tego tworu. Wielki szacunek dla Pana Marka Grzybowskiego, człowieka niezwykle prawego, że opuścił to gremium. Utrzymywanie tej fikcji nie ma bowiem żadnego sensu. Oczekuję, że Pani profesor Krystyna Chmiel uczyni to samo, ale nie dyskretnie, lecz w świetle jupiterów. Państwowa hodowla koni arabskich w stadninach w Janowie Podlaskim i Michałowie stoi bowiem na krawędzi katastrofy. Już ostatni dzwonek na to, by zacząć krzyczeć.Nie można biernie czekać na zmianę władzy. Efekt 500+ zapewne sprawi, iż obecna władza utrzyma się przez dwie kadencje. A za siedem lat już nie będzie czego zbierać w państwowych stadninach koni arabskich.

Najgorszy jest totalny brak odzewu na merytoryczną krytykę zgłaszaną wobec działań obecnych dyrektorów stadnin w Janowie i Michałowie. Z tego co wiem, ani Pani Hanna Sztuka, ani Izabela Wierzchowska z KOWR, ani Pani profesor Krystyna Chmiel nie skomentowały zarzutów dotyczących użycia ogiera Sahm El Arab na michałowskich klaczach oraz kontrowersyjnej polityki sprzedażowej obecnych włodarzy tej stadniny. Zarzuty wobec Sławomira Pietrzaka, prezesa SK Janów Podlaski również pozostają bez echa, nawet ze strony samego zainteresowanego. O polityce hodowlanej prezesa Janowa nawet nie wspomnę. Takie ogiery jak Alwaro, Poganin czy Piaff pozostają w odstawce. Prawie wszystkie klacze kryje Pomian. Młodzieżowy czempionat koni arabskich pokaże, co Janów i Michałów mają do pokazania w klasie roczniaków.

Kończąc ten wywód, uprzejmie proszę Panią Izabelę Wierzchowską reprezentującą nadzór właścicielski w odniesieniu do stadnin koni arabskich o komentarz wobec zgłaszanych przez osoby kompetentne zarzutów wobec polityki hodowlanej w SK Janów Podlaski i SK Michałów. Proszę również o zabranie głosu Panią profesor Krystynę Chnmiel. Jednocześnie uważam za konieczne podjęcie zmasowanej akcji protestu wobec sytuacji panującej w stadninach w Janowie i Michałowie w obliczu rychłej zapaści państwowej hodowli koni arabskich. Skończmy też z mitem, że w Polsce nie ma już fachowców od koni arabskich. Pani z Michałowa, jak mniemam, pisząca wspaniałe komentarze świadczące o wybitnym znawstwie tematu jest na to dowodem.
Dodaj komentarz
Zasady komentowania*
Zawsze akceptuj komentarz zarejestrowanego użytkownika.
Tytuł*
Nazwa*
E-mail*
Strona www*
Ikona wiadomości*
       
Treść*
URL E-mail Link obrazka Zarządca obrazków Buźki Flash Youtube Kod Cytat

Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Przekreślenie  Do lewej Wyśrodkowanie Do prawej  


Kliknij Podgląd aby zobaczyć zawartość po zmianach.
Opcje*
 
 
 
Kod potwierdzający*

Kliknij tutaj, aby odświeżyć obrazek, jeśli nie jest wystarczająco czytelny.


Wpisz znaki widoczne na obrazku
Kod rozróżnia małe i wielkie litery
Liczba prób, które możesz wykonać: 5