Strona startowa | O mnie | Blog | Linki | Napisz do mnie
 
A to ja
 

Marek Szewczyk fot. Włodzimierz Sierakowski


Marek Szewczyk

Kilka pytań do Piotra Nisztora

Autor: Gość  Wysłano: 6.03.2018, 19:54:22

Śmiem twierdzić, że Piotr Nisztor nigdy nie był zainteresowany końmi. Ani prywatnie, ani jako dziennikarz. Do 2016 roku pewnie nawet nie wiedział, kim jest Marek Trela. Skąd więc to nagłe zainteresowanie osobą Marka Treli i stadniną w Janowie? Teraz, czyli dwa lata po odwołaniu ze stanowisk Panów Jerzego Białoboka i Marka Treli?

Załóżmy, że Piotr Nisztor jest dziennikarzem śledczym działającym ze szlachetnych pobudek. Czyżby więc w dzisiejszej Polsce nie było już żadnych poważnych afer na wysokich szczeblach władzy wartych ujawnienia pro publico bono? Czyżby w naszym pięknym kraju ostatnią ostoją afer były stadniny koni arabskich? Skoro tak, dlaczego Piotr Nisztor milczał, choć w ciągu ostatnich dwóch lat tu i ówdzie pisano o różnych zarzutach dotyczących nieudolności w prowadzeniu stadnin koni arabskich przez ich obecnych włodarzy?

Odpowiedź jest przerażająco oczywista. Piotr Nisztor nie działa ze szlachetnych pobudek. Piotra Nisztora nie interesują konie arabskie ani sytuacja w stadninach. Piotr Nisztor po prostu realizuje otrzymane zamówienie. Pytam retorycznie: kto zlecił Piotrowi Nisztorowi ten cykl artykułów atakujących Marka Trelę? Piszę cykl, bo kilka dni temu Nisztor napisał artykuł świadczący o totalnej nieznajomości tematu, a zarzucający Panom Białobokowi i Treli mszczenie się za odwołanie ze stanowisk poprzez sprzeciw wobec planów przeniesienia Narodowego Pokazu Koni Arabskich i aukcji Pride of Poland 2018 z Janowa do Warszawy. Teza z gruntu bzdurna. Wielu ludzi się temu sprzeciwia i nie chodzi tu o żadną zemstę. Chodzi o konie. Nisztor jednak nie wie co pisze tylko pisze to, co mu się każe.

Kolejna rewelacja. Marek Trela to TW Marek. Owszem, z oczywistych względów bezpieka interesowała się Markiem Trelą i mogła go sobie nawet zarejestrować bez jego wiedzy. Taki los spotkał wielu uczciwych ludzi. I co z tego wynika? Czemu ma służyć robienie newsa z tak perfidnie podanej informacji właśnie teraz? Oczywiście chodzi o skompromitowanie Marka Treli. Dlaczego? To wiedzą mocodawcy Piotra Nisztora. On zrobił tylko to, za co mu zapłacono.

Można mniemać, że kolejna porcja rewelacji pióra Piotra Nisztora to tylko kwestia czasu. Lecz ten misternie uknuty przez jego zleceniodawców plan zakończy się klęską. I po raz kolejny stracą tylko konie. Polskie konie arabskie.
Beata Kumanek
Dodaj komentarz
Zasady komentowania*
Zawsze akceptuj komentarz zarejestrowanego użytkownika.
Tytuł*
Nazwa*
E-mail*
Strona www*
Ikona wiadomości*
       
Treść*
URL E-mail Link obrazka Zarządca obrazków Buźki Flash Youtube Kod Cytat

Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Przekreślenie  Do lewej Wyśrodkowanie Do prawej  


Kliknij Podgląd aby zobaczyć zawartość po zmianach.
Opcje*
 
 
 
Kod potwierdzający*

Kliknij tutaj, aby odświeżyć obrazek, jeśli nie jest wystarczająco czytelny.


Wpisz znaki widoczne na obrazku
Kod rozróżnia małe i wielkie litery
Liczba prób, które możesz wykonać: 5