Strona startowa | O mnie | Blog | Linki | Napisz do mnie
 
A to ja
 

Marek Szewczyk fot. Włodzimierz Sierakowski


Marek Szewczyk

Odp.: Zgoda, ale...

Autor: Gość  Wysłano: 24.07.2018, 10:13:24

Szanowny Panie,

Dziękuję za ofertę przysłania mi plików, ale ja już niedługo będę w kraju, przez najbliższe dni mój dostęp do internetu będzie bardzo wątpliwy, a w domu czeka już na mnie egzemplarz KiR.

Jeżeli idzie o oceny obecnych i byłych ekip w stadninach, to powtórzę, iż jestem głęboko przekonana, że należy ich dokonywać niezależnie. Z krytyki obecnych włodarzy stadnin nie wynika bowiem, że poprzednie nie popełniły żadnego błędu i vice-verse’a. Proszę zauważyć, że „dobra zmiana” zaciekle oskarża poprzedników i z tej krytyki ma wynikać, że oni właśnie wszystkie błędy naprawiają (co jak wiemy prawdą nie jest) i w ogóle są „the best”. Sadzę, że w kwestii oceny obecnej sytuacji w Michałowie, osiągnęliśmy daleko idącą zbieżność poglądów.

W dyskusjach o problemach hodowli koni arabskich na tym publicznym forum staramy się skupiać na meritum unikając przymiotników oceniających osoby, o których mowa, choć nasza opinia o nich bywa negatywna. Dlatego niemile zaskoczyło mnie zdanie: „Proszę mi wierzyć, że „mieli sporo za uszami”, w tym dojmującą pychę, pogardę wobec innych, jak też kierowanie się niskimi pobudkami.” Jeśli w Pana kontaktach z byłymi prezesami spotkał się Pan z pychą i pogardą, to jest to przykre, ale te wrażenia nadają się do omawiania w rozmowach prywatnych, a nie na publicznym forum, podobnie jak ocena pobudek działania. Natomiast sformułowanie „mieli sporo za uszami” jest równoznaczne z oskarżeniem o nieuczciwość i tego bez pokrycia robić nie wolno. Tym bardziej, że po haniebnych słowach ministra Jurgiela „za złodziejstwo zwolniłem”, wszystkie „policje - tajne, widne i dwu-płciowe” wychodziły ze skóry by znaleźć cokolwiek, co by uwiarygodniło ministerialne sformułowanie. Nic nie znaleźli. Z Pańską wiedzą o rodowodach i hodowli takie publiczne „charakterologiczne wycieczki” są zupełnie niepotrzebne.

Myślę, że wyczerpaliśmy temat i dyskusja już zboczyła na nie końskie tematy i proponuję ją zakończyć. Czeka nas gorący sierpień z czempionatem na Służewcu oraz „tajną” aukcją (chyba że dysponuje się grubym portfelem i zaufaniem organizatorów). Okazji do komentowania więc nie zabraknie.

Agnieszka Bojanowska
Dodaj komentarz
Zasady komentowania*
Zawsze akceptuj komentarz zarejestrowanego użytkownika.
Tytuł*
Nazwa*
E-mail*
Strona www*
Ikona wiadomości*
       
Treść*
URL E-mail Link obrazka Zarządca obrazków Buźki Flash Youtube Kod Cytat

Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Przekreślenie  Do lewej Wyśrodkowanie Do prawej  


Kliknij Podgląd aby zobaczyć zawartość po zmianach.
Opcje*
 
 
 
Kod potwierdzający*

Kliknij tutaj, aby odświeżyć obrazek, jeśli nie jest wystarczająco czytelny.


Wpisz znaki widoczne na obrazku
Kod rozróżnia małe i wielkie litery
Liczba prób, które możesz wykonać: 5