Strona startowa | O mnie | Blog | Linki | Napisz do mnie
 
A to ja
 

Marek Szewczyk fot. Włodzimierz Sierakowski


Marek Szewczyk

uwagi do aukcji

Autor: Gość  Wysłano: 12.09.2018, 0:32:18

Z uwagą przeczytałam komentarz i co do przebiegu pokazu, pełna zgoda. Na Służewcu pół dnia byłam, krakowski pokaz obejrzałam w necie i nie ma porównania między obiema imprezami w tym zderzeniu amatorszczyzny z jednej strony i profesjonalizmu z drugiej strony.

Co do aukcji, mam jednak kilka uwag. Po pierwsze, sposób komentowania przez panią Stojanowską. Nie rozumiem, czemu miały służyć te mało zachęcające uwagi na wstępie o czekającej nas trudnej aukcji czy o bardzo małej liczbie kupców. Po takim wstępie naprawdę nie dziwi klęska aukcji, skoro nawet mnie, internetowemu widzowi, opadły przysłowiowe skrzydła, nim jeszcze aukcja ruszyła na dobre.
Po drugie, słuchając komentarzy przy licytowaniu poszczególnych koni, wróciłam pamięcią do fachowych i zachęcających do kupna komentarzy pani Izabeli Zawadzkiej na janowskich aukcjach. Niestety teraz komentarze do niczego nie zachęcały, tak były wyprane z wiary, że koń na ringu jest wart wszystkich pieniędzy świata, i na pewno nie mogły przekonać tych, którzy nie byli z góry nastawieni na kupno konkretnego konia.
Dalej, sposób prezentowania koni. Największym atutem konia arabskiego jest jego ruch, czemu zatem większą część prezentacji konie stały przy stolikach kupców?
Na koniec, rodowody. Czy naprawdę można się spodziewać dużego zainteresowani kupców końmi, w rodowodach których czysto polskie konie stanowią mniejszość? Przykładowo: Firediva, Markiza of Justice czy Gallius- w drugim pokoleniu tylko jedna babka polska. Żeby kupić konia w 3/4 po zagranicznych dziadkach naprawdę nie trzeba przyjeżdżać do Michałowic. I to moim zdaniem może stanowić zasadniczy problem na polskich aukcjach w najbliższych latach, nawet gdyby "dobra zmiana" uciekła ze stadnin z podkulonym ogonem.
Iwona G.
Dodaj komentarz
Zasady komentowania*
Zawsze akceptuj komentarz zarejestrowanego użytkownika.
Tytuł*
Nazwa*
E-mail*
Strona www*
Ikona wiadomości*
       
Treść*
URL E-mail Link obrazka Zarządca obrazków Buźki Flash Youtube Kod Cytat

Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Przekreślenie  Do lewej Wyśrodkowanie Do prawej  


Kliknij Podgląd aby zobaczyć zawartość po zmianach.
Opcje*
 
 
 
Kod potwierdzający*

Kliknij tutaj, aby odświeżyć obrazek, jeśli nie jest wystarczająco czytelny.


Wpisz znaki widoczne na obrazku
Kod rozróżnia małe i wielkie litery
Liczba prób, które możesz wykonać: 5