Strona startowa | O mnie | Blog | Linki | Napisz do mnie
 
A to ja
 

Marek Szewczyk fot. Włodzimierz Sierakowski


Marek Szewczyk

Odp.: Trybuna Ludu

Autor: Gość  Wysłano: 28.09.2018, 16:43:13

No faktycznie, odkrycie afery przewyższającej watergate... Czyżbym u "gościa-anonima" wyczuwała nutkę zawiści? To może wyjaśnię, jak to jest z tym trenowaniem S. Vasyutowa. A tym samym trenowaniu innych polskich trenerów.

Otóż szanowny "gościu", zapisywanie koni na wyścigi w Polsce wymaga posiadania licencji na trenowanie koni galopem bądź kłusem. Z tej okazji organizowane są co jakiś czas specjalne kursy, które odbywają się tylko w warszawie, przez okres około 4 miesięcy weekend w weekend (po 2 dni), zakończone dwoma egzaminami (drugi zdaje tylko ta osoba, która zaliczyła pierwszy). Można opuścić jeden weekend, jeżeli opuści się więcej - nie będzie się dopuszczonym do egzaminu. Zajęcia odbywają się oczywiście w języku polskim, w takim samym języku są materiały. Wspominałam też, że taki kurs kosztuje - wraz z dojazdami i noclegami kursantów około 2 tys. zł?

Nadmienię przy tym, że TYLKO I WYŁĄCZNIE POLSKA licencja uprawnia trenera do zapisywania koni do wyścigów w Polsce. A więc można mieć licencję ukraińską, rosyjską itp., ale NIE JEST ona uznawana w Polsce. Czy szanowny "gość" wyobraża sobie zatem taką sytuację, że Rosjanin, Azer, lub inna osoba, która słabo zna język polski idzie na taki kurs, nie mówiąc o tym, że część osób zajmujących się wyścigami (w tym obcokrajowcy) przyjeżdżają na kurs do Polski co tydzień?

Albo taka sytuacja - mam np, jednego dwa lub więcej koni. Umiem jeździć konno, zajmuję się tym od przysłowiowych stu lat. Ale nie mam czasu jeździć na kurs, nie jestem też osobą, która spełnia kwalifikacje do podjęcia kursu. Nie mam też pieniędzy, aby płacić za trening konia wyścigowego - nie wiem, czy szanowny gość orientuje się, ile taki trening kosztuje i co obejmuje. Aha, czyżbym nie wspomniała, że aby się na taki kurs dostać, trzeba spełnić określone warunki? No to jak nie wspomniałam, to wspominam. Zwykły człowiek z ulicy, który powie sobie: chcę być trenerem koni wyścigowych, nie dostanie się na taki kurs. No to dogaduję się z jakimś trenerem i trener zapisuje konie na siebie, w większości wypadków ich nie widząc na oczy. No chyba, ze chce trenować tylko i wyłącznie swoje konie, ale wtedy nie może być tak zwanym słupem (swoją drogą, słowo nietrafione wg mnie, jeżeli chodzi o sprawę, o której piszę; słupem się jest raczej w kontekście łamania prawa, a tutaj łamanie prawa nie wchodzi w grę).

Ale bycie takim "słupem", jak pięknie Pan Gość nazwał janowskiego trenera, wcale nie jest takie proste. Bierze się na siebie ryzyko, że np, konie mogą być pod wpływem środków niedozwolonych. I wtedy ten tzw. słup ma problem.

No i nie tylko S. Vasytuow ma na siebie zapisane konie. On je przynajmniej widuje. Takich przypadków jest sporo i nie jest to karalne. To dosyć normalna sytuacja w światku wyścigowym i nikt z tego powodu nie robi afer.

I na koniec przytoczę wypowiedź samego S. Vasyutowa, która ukazała się na stronie Toru Służewiec 28.04.2018.

"Sprawuję opiekę merytoryczną na liczną grupą arabów, które przyjechały ze znanej stadniny w Tiersku. Na co dzień opiekował się będzie nimi mój asystent, Dmitry Avramenko, który doskonale je zna. Ja będę ich doglądał, planował treningi i starty, a także odpowiadał za ich zapisywanie. Mam całkowite zaufanie do Dmitry’ego i wierzę, że będzie realizował założenia treningowe, które razem wyznaczymy. W przeszłości podobnego rodzaju współpraca między trenerami i asystentami przynosiła dobre efekty, więc jestem dobrej myśli w tej kwestii."

Pozdrawiam, Anna.

P.s.
Może za Treli "tego" nie było, bo nikt nie chciał współpracować w takiej sytuacji z byłym trenerem?

P.p. s.
I jak tam, szanowny gościu, nadaje się ta sytuacja na pierwsze strony gazet?
Dodaj komentarz
Zasady komentowania*
Zawsze akceptuj komentarz zarejestrowanego użytkownika.
Tytuł*
Nazwa*
E-mail*
Strona www*
Ikona wiadomości*
       
Treść*
URL E-mail Link obrazka Zarządca obrazków Buźki Flash Youtube Kod Cytat

Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Przekreślenie  Do lewej Wyśrodkowanie Do prawej  


Kliknij Podgląd aby zobaczyć zawartość po zmianach.
Opcje*
 
 
 
Kod potwierdzający*

Kliknij tutaj, aby odświeżyć obrazek, jeśli nie jest wystarczająco czytelny.


Wpisz znaki widoczne na obrazku
Kod rozróżnia małe i wielkie litery
Liczba prób, które możesz wykonać: 5