Strona startowa | O mnie | Blog | Linki | Napisz do mnie
 
A to ja
 

Marek Szewczyk fot. Włodzimierz Sierakowski


Marek Szewczyk

Czerwona kartka od wyborców?

Autor: Gość  Wysłano: 27.10.2018, 13:23:07

Wybory to dobry moment do oceny poczynań rządzących. Od początku "dobrej zmiany" w stadninach nurtowało mnie, co na to wyborcy w Janowie, który najbardziej oberwał. No i są wyniki, bardzo ciekawe w kontekście zmian w Stadninie. Z moich pobieżnych obliczeń wynika co poniżej.
Wybory 2014: wójt Janowa z PSL, ale Rada gminy stosunkiem 8:7 mandatów PiS i PSL. W 2018 do drugiej tury na wójta przeszli dwaj kandydaci z własnych komitetów (w sumie 54,84% głosów). Kandydat z PiSu dostał tylko 22,12% głosów.
Mandaty w nowej Radzie gminy: PiS 6 mandatów, PSL bez mandatu, trzy komitety własne - razem 9 mandatów. W gminie Janów było 15 list, nie wiem czemu PSL nie miał kandydatów na 6 listach, a w przypadku pozostałych na ani jednej nie wygrał i stąd zero mandatu dla tej partii.
W głosowaniu do rady powiatu Biała Podl. Janow i dwie okoliczne gminy zagłosowały na PiS w 10,43% głosów, a na PSL-31,28%.
Czy nie wygląda to na czerwoną kartkę za niszczenie stadniny? Ale rzecz jasna z drugiego końca Polski trudno osadzić, co zaważyło na takich wynikach, osobiste cechy kandydatów czy chęć rewanżu na PiS-ie, ale wyniki są, jakie są. Ciekawe, jak to wygląda w Michałowie. Panie Marku, warto przypatrzyć się tej sprawie również od strony tego, co mówią mieszkańcy obu miejscowości.
Iwona G.
Dodaj komentarz
Zasady komentowania*
Zawsze akceptuj komentarz zarejestrowanego użytkownika.
Tytuł*
Nazwa*
E-mail*
Strona www*
Ikona wiadomości*
       
Treść*
URL E-mail Link obrazka Zarządca obrazków Buźki Flash Youtube Kod Cytat

Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Przekreślenie  Do lewej Wyśrodkowanie Do prawej  


Kliknij Podgląd aby zobaczyć zawartość po zmianach.
Opcje*
 
 
 
Kod potwierdzający*

Kliknij tutaj, aby odświeżyć obrazek, jeśli nie jest wystarczająco czytelny.


Wpisz znaki widoczne na obrazku
Kod rozróżnia małe i wielkie litery
Liczba prób, które możesz wykonać: 5