Strona startowa | O mnie | Blog | Linki | Napisz do mnie
 
A to ja
 

Marek Szewczyk fot. Włodzimierz Sierakowski


Marek Szewczyk

dzierżawa Emandorii raz jeszcze

Autor: Gość  Wysłano: 16.11.2018, 1:01:11

Byłam na posiedzeniu komisji, a dokładnie na jej fragmencie. Pozwolono mi zabrać głos - mówiłam o umowie dzierżawy Emandorii i sprzeczności między zapisem „dzierżawca nie może pokryć ani zapłodnić klaczy” a informacją z książki przeglądu z maja 2018, że Emandoria jest kryta ogierem Aja Justified. W umowie mowa o tym, że a nie dotrzymanie tego warunku odszkodowanie dla stadniny wynosi 200 tys. euro. Niestety musiałam opuścić posiedzenie komisji i nie doczekałam odpowiedzi. Samolot nie tramwaj - jak odleci to następnego nie będzie. Były prezes Maciej Grzechnik odniósł się do mojej wypowiedzi mówiąc, że chodziło o zakaz pobierania zarodków. Medialna tuba wyrzuconego z Michałowa duetu - Monika Luft na polskiearaby.com pisze „Źrebak, który ma się urodzić ze stanówki ogierem wybranym przez SK Michałów wiosną 2019, czyli już po powrocie Emandorii z dzierżawy, będzie stanowił własność Michałowa.” Tyle, że przedstawiona sejmowi umowa mówi że „klacz jest przekazana nieźrebna...Dzierżawca ma obowiązek zwrócić klacz nieźrebną. ” Prezes więc mataczy - albo kpi sobie z powagi parlamentu i przewodniczącego komisji na pytanie którego odpowiadał i przedstawia nieprawdziwą umowę, albo z jakiegoś powodu zaakceptował odstąpienie od niej rezygnując z odszkodowania. Tak czy inaczej sprawa jest badzo niejasna. Mnie tylko nurtuje pytanie - czy klacz jest źrebna? Czy była zaźrebiana?

Umowa o Pustynię też budzi wątpliwości. Jaki to profesjonalizm, jeśli wysyła się w dzierżawę zaźrebianą klacz nie wiedząc, czy jest źrebna i nie odnosząc sie do tego w umowie. Pole do potencjalnych nadużyć kolosalne.

Hanna Sztuka jest dobrym oratorem - tyle że słabo trzyma się jakiegokolwiek obiektywizmu. Pozostawiła po sobie bałagan, klacze źrebne nienajlepszymi ogierami z linii Saklavi1 i rozbitą załogę. W pokazach były sukcesy, z których wszyscy cieszyli się, ale i klęski - takiego lania, jakie dostał Michałów w Białce najstarsi ludzie nie pamiętają.

Agnieszka Bojanowska

P.S. Już dobrze rozumiem dlaczego Monika Luft nie dopuszcza komentarzy pod wpisami na jej stronie. Niech wygodne dla niej kłamstwo idzie w świat - wiadomo, że to skuteczna metoda - tyle, że niemoralna.
Dodaj komentarz
Zasady komentowania*
Zawsze akceptuj komentarz zarejestrowanego użytkownika.
Tytuł*
Nazwa*
E-mail*
Strona www*
Ikona wiadomości*
       
Treść*
URL E-mail Link obrazka Zarządca obrazków Buźki Flash Youtube Kod Cytat

Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Przekreślenie  Do lewej Wyśrodkowanie Do prawej  


Kliknij Podgląd aby zobaczyć zawartość po zmianach.
Opcje*
 
 
 
Kod potwierdzający*

Kliknij tutaj, aby odświeżyć obrazek, jeśli nie jest wystarczająco czytelny.


Wpisz znaki widoczne na obrazku
Kod rozróżnia małe i wielkie litery
Liczba prób, które możesz wykonać: 5