Strona startowa | O mnie | Blog | Linki | Napisz do mnie
 
A to ja
 

Marek Szewczyk fot. Włodzimierz Sierakowski


Marek Szewczyk

TJ

Autor: Gość  Wysłano: 16.12.2018, 4:55:50

Również popieram w 100% nakaz trzymania podczas zawodów psów na smyczy, dodałbym do tego jeszcze nakaz trzymania się z nimi co najmniej 100m od czworoboków i rozprężalni. Ale zapis o karze 100 franków rozbawił mnie. Mnóstwo zawodów ma charakter plenerowy ze wstępem wolnym. Jak w tej sytuacji egzekwować zakazy i kary ? Gdyby do mnie w takich okolicznościach podszedł znienacka jakiś cywil i zażądał pieniędzy, w dodatku we frankach, to skręciłoby mnie chyba ze śmiechu. A gdyby dalej był namolny, to pewnie pokojowo by się to nie skończyło.

Natomiast zupełnie nie śmieszy mnie zaproponowane "bardzo proste" rozwiązanie. Przypomnę: od dłuższego czasu PZJ usiłuje siłą przejąć "rząd dusz" nad zawodami wszelkiej maści, nakazując podczas zawodów przestrzeganie "ichnich" reguł nawet przez osoby i organizacje nie mające z PZJ-em nic wspólnego, szantażując opornych karami i dyskwalifikacjami. W tej sytuacji jeszcze wpłacanie pieniędzy do PZJ jako całkiem zbędnego pośrednika to pomysł równie zasadny, co przeniesienie aukcji z Janowa do Warszawy.

Nakazy i zakazy - ok, ale niech "mają ręce i nogi". Przepisy oderwane od rzeczywistości są tym samym, czym niedawno wyjęczane zawołanie: "Zobacz Europo, jak tu można pięknie żyć, jak wspaniale się rozwijać". Nie wiadomo: śmiać się ? Płakać ? Wkurzać ? Olać ?...
Dodaj komentarz
Zasady komentowania*
Zawsze akceptuj komentarz zarejestrowanego użytkownika.
Tytuł*
Nazwa*
E-mail*
Strona www*
Ikona wiadomości*
       
Treść*
URL E-mail Link obrazka Zarządca obrazków Buźki Flash Youtube Kod Cytat

Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Przekreślenie  Do lewej Wyśrodkowanie Do prawej  


Kliknij Podgląd aby zobaczyć zawartość po zmianach.
Opcje*
 
 
 
Kod potwierdzający*

Kliknij tutaj, aby odświeżyć obrazek, jeśli nie jest wystarczająco czytelny.


Wpisz znaki widoczne na obrazku
Kod rozróżnia małe i wielkie litery
Liczba prób, które możesz wykonać: 5