Strona startowa | O mnie | Blog | Linki | Napisz do mnie
 
A to ja
 

Marek Szewczyk fot. Włodzimierz Sierakowski


Marek Szewczyk

Quo usque tandem

Autor: Gość  Wysłano: 6.01.2019, 20:25:44

Jak długo jeszcze Minister Rolnictwa wraz z KOWR będą pomijać sedno sprawy jaką jest bezwzględna konieczność zmiany formy prawnej państwowych stadnin koni arabskich?
Jako spółki z ograniczoną odpowiedzialnością stadniny te są skazane na likwidację wskutek bankructwa, W obecnej sytuacji rynkowej nie są bowiem w stanie wypracować zysku,nie mogą też korzystać z pomocy publicznej bez naruszania obowiązujących polskie państwo norm unijnych.
Nie będę na tym forum powtarzać argumentów za utrzymaniem państwowych stadnin koni arabskich, bo te argumenty są wszystkim znane. Aby nie zaprzepaścić tego bezcennego dziedzictwa kulturowego jakim jest hodowla konia arabskiego w Polsce, państwo musi przyjąć na siebie ciężar utrzymania tych stadnin. W końcu jesteśmy ponoć tygrysem gospodarczym, budżet państwa na repolonizację sektora bankowego, 500 plus, zakup kolekcji Czarnoryskich, itp., itd., ale na utrzymanie państwowych stadnin koni państwa nie stać.
Jeśli w trybie pilnym stadniny te nie zostaną włączone do jakiegoś państwowego holdingu, lub w inny sposób przekształcone w jednostki budżetowe, za rok nie będzie już nic.
Inna sprawa. Jak długo jeszcze KOWR zamierza zwlekać z powołaniem pełnoprawnych prezesów stadnin w Janowie Podlaskim i Michałowie. Grzegorz Czochański sprawuje funkćję p.o. prezesa od 7 marca 2018 r. Jak długo jeszcze KOWR będzie zwlekać albo z powołaniem Grzegorza Czochańskiego na pełnoprawnego prezesa albo z ogłoszeniem konkursu bądź nominowaniem na tę funkcję kogoś innego? W Michałowie również nie można w nieskończoność utrzymywać tymczasowego prezesa. Bez podjęcia szybkich decyzji w wyżej wymienionych kwestiach możemy pożegnać się z wielowiekową tradycją państwowej hodowli koni arabskich w Polsce. Zaś dywagacje na temat stworzenia programów marketingowych itp. staną się czczą gadaniną. Chcę na koniec dodać, iż totalna bierność PZHKA w obliczu panującej sytuacji jest kompromitacją dla tego gremium.
Beata Kumanek
Dodaj komentarz
Zasady komentowania*
Zawsze akceptuj komentarz zarejestrowanego użytkownika.
Tytuł*
Nazwa*
E-mail*
Strona www*
Ikona wiadomości*
       
Treść*
URL E-mail Link obrazka Zarządca obrazków Buźki Flash Youtube Kod Cytat

Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Przekreślenie  Do lewej Wyśrodkowanie Do prawej  


Kliknij Podgląd aby zobaczyć zawartość po zmianach.
Opcje*
 
 
 
Kod potwierdzający*

Kliknij tutaj, aby odświeżyć obrazek, jeśli nie jest wystarczająco czytelny.


Wpisz znaki widoczne na obrazku
Kod rozróżnia małe i wielkie litery
Liczba prób, które możesz wykonać: 5