Strona startowa | O mnie | Blog | Linki | Napisz do mnie
 
A to ja
 

Marek Szewczyk fot. Włodzimierz Sierakowski


Marek Szewczyk

re

Autor: Gość  Wysłano: 30.01.2019, 9:21:45

Zgadzam się z przedmówcami - pp. Białobok, Stojanowska i Trela właściwie nic nie mogą już zrobić.
Poza dość iluzorycznym udziałem w ministerialnej radzie (tak trzeźwo oceniając stanowiącej wymówkę dla rządu aby faktycznie w sprawach hodowli koni nic konkretnego nie zrobić ) - mogło być się spróbować wykazać PZHKA- brak tam jednak woli, energii nawet na stronie nie ma listy ogierów na sezon 2019 ( no i mała dygresja - jak wynika z informacji na stronie jedynym z członków sądu koleżeńskiego jest Hanna Sztuka :) )
Co do spraw hodowlanych - zdymisjonowane przez min. Jurgiela hodowały takie konie jakie były modne i był na nie zbyt na rynkach zagranicznych, w ten sposób utrzymując stadniny na powierzchni w absurdalnych dla hodowli realiach stworzonych przez polityków (vide dewastacja hodowli zarodowej innych ras koni).
Oczywiście zasadne jest stworzenie innych ram organizacyjnych dla naszej hodowli arabskiej, ochrona potencjału genetycznego ale na to musi być polityczna wola presja wyborców (przeciętnego Kowalskiego nic to nie obchodzi, a większość polityków ma mniej niż zielone pojęcie.) By spróbować coś takiego zrobić trzeba nie tylko zmian organizacyjnych lecz również pieniędzy - na utrzymanie stada w trudnym momencie i później, dalej na i później na promocję naszych koni. Pokazy, publikacje, utrzymanie wpływów w WAHO ECAHO nagrody itd.
A jeśli chodzi o KOWR trzeba za każdym razem zwracać uwagę, że może on trąbił o utrzymaniu polskich linii lecz w praktyce używał poślednich ogierów straight egyptian (czego świetny przykład stanowi Michałów)
Dodaj komentarz
Zasady komentowania*
Zawsze akceptuj komentarz zarejestrowanego użytkownika.
Tytuł*
Nazwa*
E-mail*
Strona www*
Ikona wiadomości*
       
Treść*
URL E-mail Link obrazka Zarządca obrazków Buźki Flash Youtube Kod Cytat

Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Przekreślenie  Do lewej Wyśrodkowanie Do prawej  


Kliknij Podgląd aby zobaczyć zawartość po zmianach.
Opcje*
 
 
 
Kod potwierdzający*

Kliknij tutaj, aby odświeżyć obrazek, jeśli nie jest wystarczająco czytelny.


Wpisz znaki widoczne na obrazku
Kod rozróżnia małe i wielkie litery
Liczba prób, które możesz wykonać: 5