Strona startowa | O mnie | Blog | Linki | Napisz do mnie
 
A to ja
 

Marek Szewczyk fot. Włodzimierz Sierakowski


Marek Szewczyk

Odp.: Fachowcy i inni...

Autor: Gość  Wysłano: 12.02.2019, 1:15:48

Szanowny Panie,

Nie odpowiedziałam na Pana apel nie dlatego, że sie obraziłam tylko dlatego, że po pierwsze łatwiej mi pisać o koniach niż o ludziach, a po drugie nie mam informacji którymi mogłabym się podzielić. Przypuszczam, że lista stanówkowa powstanie w stadninie, a że niektórych jej pracowników bardzo cenię, to z nadzieją i ciekawością na nią czekam. Nie wiem tylko na ile obowiązują umowy dzierżawne zawarte przez poprzedników - wydaje mi się w szczególności, że z jednej z nich wynikało że Muranas Jasser musi w tym sezonie pokryć jeszcze około dziesięciu klaczy. Być może udało się to renegocjować - nie wiem. Pani Monika Słowik całe życie pracowała z końmi, z hodowlą arabów nie miała do czynienia, ale w przeciwieństwie do niektórych nominatów „dobrej zmiany” w stadninach nie twierdzi że się zna, tylko mówi że się uczy. Ja taką postawę bardzo cenię. Sytuacja w stadninie chyba powoli poprawia się. Niepokoi deficyt finasowy, który niedawno ogłoszono w mediach, za który nie ona jest odpowiedzialna i który tylko powiększa moje obawy wyrażone w poprzednim wpisie.

Jeśli chodzi o dyskusje na tym forum. Ja w przeciwieństwie do Pana nie jestem ekspertem, tylko hobbystą, który interesuje się hodowlą od wielu lat, lecz nie ma za sobą doświadczenia bezpośredniej pracy z końmi. Proszę jednak nie tłumaczyć mi, co to jest selekcja, bo zrobił to Ignacy Jaworowski jak miałam kilkanaście lat a było to (niestety) kilkadziesiąt lat temu. Dorastałam z michałowskim stadem i widziałam jak umiejętna selekcja sprawiała, że z pokolenia na pokolenie stado piękniało. Wiem też, że bardzo młode konie się zmieniają, ale też w przypadku niektórych można powiedzieć „porzućcie wszelką nadzieję”. Oczywiście większość koni z każdego rocznika trzeba sprzedać, ale od ich średniej jakości zależy jaka będzie relacja uzyskanych przychodów do kosztów poniesionych na wychowanie. Tak się mnie, laikowi, wydaje. Nie wiem, czy miał Pan okazję ocenić za żywo ogiery: Ekwist, Kurier, Sahm El Arab, Shams Sharav i Muranas Jasser (pokryły w sumie 59 klaczy, w tym najwybitniejsze) i na tej podstawie uważa Pan że moje obawy co do średniej jakości tegorocznego potomstwa są nieuzasadnione i można je nazwać „ mistrzostwem świata” niekompetencji. Oby się okazało, że ma Pan rację.

W polemicznym ferworze nie zauważył Pan, że napisałam iż były protesty przeciwko sprzedaży wnuczek Pianissimy, co jest faktem, ale to nie jest tożsame ze stwierdzeniem, że nie można żadnej sprzedać. Dzięki temu nieporozumieniu mogliśmy jednak poznać Pana zdanie w tej kwestii.
Na koniec mam jeszcze jedną prośbę - ja nie obrażam sie za krytykę, ale proszę by komentując mój wpis nie cytował Pan prezesa Jarosława Kaczyńskiego, którego „ ja cię nie mogę” utrwalone na taśmach robi kariere medialną.

Agnieszka Bojanowska
Dodaj komentarz
Zasady komentowania*
Zawsze akceptuj komentarz zarejestrowanego użytkownika.
Tytuł*
Nazwa*
E-mail*
Strona www*
Ikona wiadomości*
       
Treść*
URL E-mail Link obrazka Zarządca obrazków Buźki Flash Youtube Kod Cytat

Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Przekreślenie  Do lewej Wyśrodkowanie Do prawej  


Kliknij Podgląd aby zobaczyć zawartość po zmianach.
Opcje*
 
 
 
Kod potwierdzający*

Kliknij tutaj, aby odświeżyć obrazek, jeśli nie jest wystarczająco czytelny.


Wpisz znaki widoczne na obrazku
Kod rozróżnia małe i wielkie litery
Liczba prób, które możesz wykonać: 5