Strona startowa | O mnie | Blog | Linki | Napisz do mnie
 
Archiwa
 

Archiwa

A to ja
 

Marek Szewczyk fot. Włodzimierz Sierakowski


Marek Szewczyk

Niech obelgi nie zostaną bezkarne

Autor: Gość  Wysłano: 11.08.2020, 20:10:59

Szanowny Panie,
wbrew większości komentarzy jestem zdania, że postąpił Pan słusznie i sprawiedliwie. Mógł Pan jedynie nie zareagować, bo podjęcie polemiki (jak tego chciałby autor wątku "Elity") tylko by Pana ośmieszyło. Gdyby Pan zaś nie zareagował, w świadomości owego osobnika utrwaliłoby się poczucie bezkarności i przewagi jego chamstwa nad Pańską kulturą i kulturą podobnych Panu osób. To przekonanie w umysłowości ww. osobnika wyrządzałoby potem jeszcze wiele szkód w życiu publicznym. Pańska reakcja przynajmniej była próbą zapobieżenia tym szkodom. Jeśli niemożliwy jest konsensus co do zachowania kulturalnych form w stosunkach z pewnymi osobami, wówczas pozostaje niestety tylko wymuszanie zachowania tych form przemocą. Jeśli udało się Panu wzbudzić w tym osobniku choć trochę lęku, to jest nadzieja, że swojego wybryku nie powtórzy.
Dodaj komentarz
Zasady komentowania*
Zawsze akceptuj komentarz zarejestrowanego użytkownika.
Tytuł*
Nazwa*
E-mail*
Strona www*
Ikona wiadomości*
       
Treść*
URL E-mail Link obrazka Zarządca obrazków Buźki Flash Youtube Kod Cytat

Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Przekreślenie  Do lewej Wyśrodkowanie Do prawej  


Kliknij Podgląd aby zobaczyć zawartość po zmianach.
Opcje*
 
 
 
Kod potwierdzający*

Kliknij tutaj, aby odświeżyć obrazek, jeśli nie jest wystarczająco czytelny.


Wpisz znaki widoczne na obrazku
Kod rozróżnia małe i wielkie litery
Liczba prób, które możesz wykonać: 5