Strona startowa | O mnie | Blog | Linki | Napisz do mnie
 
A to ja
 

Marek Szewczyk fot. Włodzimierz Sierakowski


Marek Szewczyk

Rozczarowany

Nadesłany przez Marek Szewczyk Data 14.04.2019, 14:20:18

Tak, jestem rozczarowany. Miałem nadzieję, że tekst o konflikcie w Kujawsko-Pomorskim Związku Hodowców Koni będzie zaczynem do szerszej dyskusji o stanie hodowli koni w prywatnym sektorze w Polsce, o tym, czy struktura organizacyjna PZHK sprzyja postępowi w tej hodowli, czy też może ją hamuje. Niestety, nic takiego nie nastąpiło, przynajmniej w przestrzeni publicznej, w tym na łamach mojego bloga.

 

Widzę jedynie, że konflikt postępuje. Szykuje się nadzwyczajny zjazd w KPZKH. Nie jest w stanie ocenić, która ze stron ma rację. Jestem zbyt daleko tych spraw.Chcę tylko stwierdzić, że dobrze, iż Jacek Soborski zabrał publicznie głos - na stronie KPZHK zamieszona została jego „Odpowiedź na list otwarty Stefana Wilusia”. Pan Soborski wyjaśnił w nim swoje stanowisko, pobudki, jakie nim kierowały. Cywilizowany sposób rozwiązywania konfliktów, z jak największą jawnością i z zachowaniem demokratycznych reguł – nadzwyczajny zjazd, głosowania itp. – to zdecydowanie lepsza droga niż wojna podjazdowa.

 

Ten konflikt na pewno nie służy postępowi w hodowli koni. Ala jest nadzieja, że jak zostanie zakończony – bez względu na to, czyje racje okażą się przeważające – to znajdzie się czas na dyskusję o hodowli, na czyny służące postępowi. Tego hodowcom z KPZHK i wszystkim hodowcom koni w Polsce życzę.

Marek Szewczyk

 

 


Dodaj komentarz
Zasady komentowania*
Zawsze akceptuj komentarz zarejestrowanego użytkownika.
Tytuł*
Nazwa*
E-mail*
Strona www*
Ikona wiadomości*
       
Treść*
URL E-mail Link obrazka Zarządca obrazków Buźki Flash Youtube Kod Cytat

Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Przekreślenie  Do lewej Wyśrodkowanie Do prawej  


Kliknij Podgląd aby zobaczyć zawartość po zmianach.
Opcje*
 
 
 
Kod potwierdzający*

Kliknij tutaj, aby odświeżyć obrazek, jeśli nie jest wystarczająco czytelny.


Wpisz znaki widoczne na obrazku
Kod rozróżnia małe i wielkie litery
Liczba prób, które możesz wykonać: 5