Strona startowa | O mnie | Blog | Linki | Napisz do mnie
 
A to ja
 

Marek Szewczyk fot. Włodzimierz Sierakowski


Marek Szewczyk

Grzybwski odleciał

Autor: Gość  Wysłano: 27.11.2019, 9:54:39

Marku, „rzeczywistości”, w której żyjemy się nie wybiera, nawiązuję do ostatniego zdania Twojego tekstu. Mam nadzieję, że nie zamierzasz wynieść się do innej „rzeczywistości”. Ciekawe zresztą czy możesz dać przykład tej „rzeczywistości”, w której chciałoby Ci się żyć. Dziękuję za zainteresowanie moim tekstem. Byłoby dobrze, gdybyś zamieścił link, aby Twoi czytelnicy mogli go przeczytać w całości. Wiem cos o organizacji akcji, przygotowaniach i prowadzeniu więc mam nadzieję, że mój tekst przyda się komuś, kto będzie to może robił w przyszłości.
Cenie Twoją wiedzę na temat sportu jeździeckiego. Sam jednak piszesz, że nie znasz się na aukcjach, więc dowiedz się, że za moich czasów hodowcy uzgadniali ceny rezerwowe z aukcjonerem. Były widełki cenowe, które dawały aukcjonerowi dużą możliwość podjęcia decyzji. Podczas licytacji był też uzgodniony system porozumiewania się aby hodowcy wiedzieli, czy aktualna cena pochodzi od realnego klienta, czy jest „od ściany”.
To nic nadzwyczajnego i nie ma w tym żadnego oszustwa. Tak prowadzone są aukcje na całym świecie i nikt nie dochodzi skąd i od kogo zbierane są postąpienia. Niekiedy, zamiast „licytacji ze ścianą” ceny podbijają sami właściciele, albo biuro aukcyjne przyjmuje licytacje telefoniczne i nikt nie żąda, aby biuro legitymowało się od kogo odbiera telefony. Tyle o kuchni aukcyjnej.
Co do „obiektywnej” wartości konia arabskich to może pamiętasz licytację Fugi. Jej cena rezerwowa był ustalona na 7 czy 10 tys. dol. Kiedy wyszła na ring pokazała się tak pięknie, że licytację rozpocząłem od 30 tys. i skończyłem na 77 tys.
Marek Grzybowski
Dodaj komentarz
Zasady komentowania*
Zawsze akceptuj komentarz zarejestrowanego użytkownika.
Tytuł*
Nazwa*
E-mail*
Strona www*
Ikona wiadomości*
       
Treść*
URL E-mail Link obrazka Zarządca obrazków Buźki Flash Youtube Kod Cytat

Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Przekreślenie  Do lewej Wyśrodkowanie Do prawej  


Kliknij Podgląd aby zobaczyć zawartość po zmianach.
Opcje*
 
 
 
Kod potwierdzający*

Kliknij tutaj, aby odświeżyć obrazek, jeśli nie jest wystarczająco czytelny.


Wpisz znaki widoczne na obrazku
Kod rozróżnia małe i wielkie litery
Liczba prób, które możesz wykonać: 5