Reakcja na draństwo
W tekście „Nieprzyzwoite” pisałem m.in. o nieakceptowalnym postępku zarządu PZJ polegającym na wdrożeniu programu szkolenia kadr instruktorskich i trenerskich PZJ, który to program został opracowany z inicjatywy byłego już prezesa PZJ Michała Szubskiego przez trzech panów: Wacława Pruchniewicza, Huberta Szaszkiewicza i Marcina Szczypiorskiego… bez ich udziału.
Powodem, dla którego ich własność została im skradziona – bo inaczej tego nie można nazwać – jest to, że nie chcieli się zgodzić, by pójść na skróty i pozwolić ten projekt programu wprowadzić w życie natychmiast, czyli przed wyborami. A wiceprezesowi Marcinowi Podporze chodziło o to, aby móc odtrąbić sukces tuż przed zjazdem wyborczym. No to postanowił wdrożyć projekt w życie bez autorów tegoż.
Oto ich reakcja:
Do Zarządu PZJ 2 listopada 2016
Szanowni Państwo,
W związku z ustawą o prawach autorskich i prawach pokrewnych pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r.,(publikator: Dz. U. 1994, nr 24, poz. 83, tekst jednolity: Dz. U. 2016, poz. 666) zwracamy się żądaniem uszanowania praw autorskich do projektu „Zasad szkolenia kadr instruktorsko-trenerskich w jeździectwie” (dalej Utwór), przesłanym Polskiemu Związkowi Jeździeckiemu dnia 12 maja 2016 roku.
Utwór został przygotowany przez: Wacława Pruchniewicza, Huberta Szaszkiewicza i Marcina Szczypiorskiego, a co za tym idzie jest ich wyłączną własnością.
Autorzy Utworu nie udzielali ani Polskiemu Związkowi Jeździeckiemu (dalej Związek, PZJ) ani żadnej innej osobie praw majątkowych do swojej własności. Mając na uwadze powyższe na dzień dzisiejszy Związek lub powołane ciało kolegialne PZJ nie ma prawa do wykorzystania ww. Utworu w całości lub w części bez zgody jego autorów.
Z wyrazami szacunku,
Wacław Pruchniewicz, Hubert Szaszkiewicz, Marcin Szczypiorski,


