Strona startowa | O mnie | Blog | Linki | Napisz do mnie
 
A to ja
 

Marek Szewczyk fot. Włodzimierz Sierakowski


Marek Szewczyk

Mistrzostwa Europy w WKKW w pigułce

Nadesłany przez Marek Szewczyk 16.08.2017, 16:10:00 (928 odsłon)

Mistrzostwa Europy w WKKW formalnie ju┼╝ si─Ö rozpocz─Ö┼éy - uroczystym otwarciem we Wroc┼éawiu w ┼Ťwiateczny wtorek 15 sierpnia. Rywalizacja rozpocznie si─Ö w czwartek 17 sierpnia. Zanim poznamy tegorocznych medalistów i dowiemy si─Ö, jak wypadnie pi─Öciu polskich reprezentantów, mo┼╝e nie od rzeczy b─Ödzie przypomnie─ç medalistów wszystkich wcze┼Ťniejszych mistrzostw starego kontynentu i jak na ich tle wypadali Polacy.

Przed czytelnikami d┼éuga wyliczanka, ale mo┼╝e warto prze ni─ů przebrn─ů─ç.

Marek Szewczyk



ME w WKKW a Polacy

 

1. 1953 Badminton (GBR)

      40 je┼║d┼║ców z 6 krajów (bez POL)

  1. Arthur Lawrence Rock GBR Starlight
  2. Frank Weldon GBR Kilbary
  3. Hans Schwarzenbach SUI Vae Victis

 

Zespołowo: 3 ekipy - 2 wyeliminowane

  1. GBR (Frank Weldon / Kilbary, Reg Hindley / Speculation, Bertie Hill / Bambi)

 

2. 1954 Bazylea (SUI)

      27 je┼║d┼║ców z 6 krajów (bez POL)

  1. Bertie Hill GBR Crispin
  2. Frank Weldon GBR Kilbary
  3. Arthur Lawrence Rock GBR Starlight

 

Zespołowo: 5 ekip - 3 wyeliminowane

  1. GBR (Berie Hill / Crispin, Frank Weldon / Kilbary, Laurence Rock / Starlight, Diana Mason / Tramella)
  2. FRG (Wilhelm Buesing / Trux von Kamax; August Luetke-Westheus / Hubertus; Klaus Wagner / Dachs; Max Huck / Fockdra von Kamax)

 

3. 1955 Windsor (GBR)

      54 je┼║d┼║ców z 8 krajów (bez POL)

  1. Frank Weldon GBR Kilbary
  2. John Oram GBR Radar
  3. Bertie Hill GBR Countryman

 

Zespołowo: 5 ekip - 3 wyeliminowane

  1. GBR (Bertie Hill / Countryman, Frank Weldon / Kilbary, Laurence Rock / Starlight, Diana Mason / Tramella)
  2. SUI (Anton Buehler / Uranus; Hans Buehler / Richard; Marc Buechler / Tizian; Andrea  Zindel / Vae Victis)

 

 4. 1957 Kopenhaga (DEN)

       27 je┼║d┼║ców z 6 krajów

  1. Sheila Willcox GBR High-and-Mighty
  2. August Luetke-Westhues FRG Franko II
  3. Jonas Lindgren SWE Eldorado

.......

13. Jan Kowalski POL Litawor

       Kazimierz  Bu┼Ťko POL Czar Walca – nie uk.

       Kazimierz Stawi┼äski POL Czarownik – nie uk.

 

Zespo┼éowo: 6 ekip - 3 wyeliminowane – w tym POL

  1. GBR (Sheila Willcox / High-and-Mighty, Ted Marsh / Wild Venture, Derek Allhusen / Laurien, Kit Tatham-Warter / Pampas Cat)
  2. FRG (August Luetke-Westhues / Franko II, Siegrfried Dehning / Fechtlanze, Reiner Klimke / Lausbub, Dieter Foeske / xxxxx)
  3. SWE (Jonas Lindgren / Eldorado, Evert Pettersen / Tom Raid, Petrus Kastenman / Illuster, K. G. Holm / Air)

elim: POL (Jan Kowalski / Litawor, Kazimierz  Bu┼Ťko / Czar Walca – nie uk.,

                    Kazimierz Stawi┼äski / Czarownik – nie uk.) + dwie inne  ekipy

 

5. 1959 Harewood (GBR)

      64 je┼║d┼║ców z 11 krajów

  1. Hans Schwarzenbach SUI Burn Trout
  2. Frank Weldon GBR Samuel Johnson
  3. Derek Allhusen GBR Laurien

........

14. Andrzej Kobyli┼äski* POL Wolbórz

20. Marek Roszczynialski* POL Ariol

22. Marian Babirecki* POL Volt

      Andrzej Or┼éo┼Ť* POL Krokosz – nie uk.

 

Zespołowo: 10 ekip - 4 wyeliminowane

  1. FRG (August Luetke-Westhues / Franko II, Ottokar Pohlman / Polarfuchs, Siegfried Dehning / Fechtlanze, Reiner Klimke / Fortunat)
  2. GBR (Frank Weldon /Samuel Johnson, Derek Allhusen / Laurien, Jeremy Beale / Fulmer Folly, Sheila Waddington / Airs & Graces)
  3. FRA (Jehan Le Roy / Garden, Pierre Durand / Guiliano, Guy Lefrant, Nicias, Hugues Landon / Espionne)
  1. POL (Andrzej Kobyli┼äski / Wolbórz, Marek Roszczynialski / Ariol, Marian Babirecki / Volt, Andrzej Or┼éo┼Ť / Krokosz - nie uk.)

 

 

6. 1962 Burghley (GBR)

      27 je┼║d┼║ców z 4 krajów (bez POL)

  1. James Templar GBR M’Lord Conolly
  2. German Gajzumow ZSRR Granj
  3. Jane Wykeham-Musgrave GBR Ryebrooks

 

Zespo┼éowo: 4 ekipy – wszystkie uko┼äczy┼éy – bez POL

  1. ZSRR (German Gajzumow  /Granj, Pawel Dejew / Satrap, Lew Bak┼éyszkin / Chirurg, Saibattod Mursalimow / ???)
  2. IRL (Anthony Cameron / Sam Weller/, Harry Freeman-Jackson / St. Finbar, Virginia  Freeman-Jackson / Irish Lace, Patrick Conolly-Carew / Ballyhoo)
  3. GBR (Frank Weldon / Young Pretender, Michael  Bullen / Sea Breeze, Susan Fleet / The Gladiator, Peter Welch / Mister Wilson)
  4. ???

 

7. 1965 Moskwa (ZSRR)

      38 je┼║d┼║ców z 7 krajów

  1. Marian Babirecki* POL Volt
  2. Lew Bakłyszkin ZSRR Rulon
  3. Horst Karsten FRG Condora

…….

5.   Zbigniew Ciesielski* POL Skok

     Jan Kowalczyk* POL Elba – elim. w krosie

     Andrzej Or┼éo┼Ť* POL Dysproz – elim. w krosie

  

Zespo┼éowo: 7 ekip – 3 wyeliminowane, w tym POL

  1. ZSRR (Lew Bakłyszkin / Rulon, Aleksander Jewdokimow / Padarok, Saibattod Mursalimow / Dżygit, Walentin Gorełkin / Opyt)
  2. IRL (Panny Moreton / Loughlin, Virginia Freeman-Jackson / Sam Weller, Eddie Boylan / Durlas Eile, Anthony Cameron / Lough Druid)
  3. GBR (Derek Allhusen / Lochinvar, Richard Meade / Barberry, Christine Sheppard / Fenjirao, Ben Jones / Master Bernard)
  4. ?

elim: POL (Marian Babirecki / Volt, Zbigniew Ciesielski / Skok, Jan Kowalczyk / Elba – elim. w krosie, Andrzej Or┼éo┼Ť / Dysproz – elim. w krosie) + 2 inne ekipy

 

 

8. 1967 Puchestown (IRL)

      42 je┼║d┼║ców z 9 krajów

  1. Eddie Boylen IRL Durlas Eile
  2. Martin Whiteley GBR The Poacher
  3. Derek Allhusen GBR Lochinvar

 .......

25. Wojciech Mickunas* POL D┼╝emila

26. Zbigniew Madejczyk* POL Winicjusz

      Marian Babirecki* POL Ba┼éagan – nie uk.; ko┼ä zakula┼é po stiplu

      Piotr Milbrat* POL Babilon – nie uk. stipla

      Marek Ma┼éecki POL Wewenda– nie uk., po upadku na stiplu zg┼éadzona

 

Zespo┼éowo: 8 ekip – 4 wyeliminowane, w tym POL

  1. GBR (Martin Whiteley / The Poacher, Derek Allhusen / Lochinvar, Ben Jones / Foxdor, Richard Meade / Barberry)
  2. IRL (Boylen / Durlas Eile, John Fowler / Dooney Rock, Lady Viscount Petersham / Sam Weller, kpt. W. B. Mullins / March Hawk)
  3. FRA (Jean-Jacques Guyon / Pitou, Daniel Lechevallier / Opera, Henry Michel / Ouragan I, Michel Cochenet / Artaban)
  4. GER (Jochen Mehrdorf / Iltschi, Horst Carsten / Condora, Ludwig Gosessing / Rebell, Peter Hoff / Abuel)

elim: POL (Wojciech Mickunas / D┼╝emila, Zbigniew Madejczyk / Winicjusz, Marian

          Babirecki / Ba┼éagan – nie uk., Piotr Milbrat / Babilon – nie uk.,) + 3 inne ekipy

 

 

9. 1969 Haras-du-Pin (FRA)

      27 je┼║d┼║ców z 8 krajów

  1. Mary Gordon-Watson GBR Cornishman V
  2. Richard Walker GBR Pasha
  3. Bernd Messmann FRG Windspiel

........

8.   Zbigniew Ciesielski* POL Skok

22. Jan Kłym* POL Deficyt

      Stefan Kumorek* POL Ba┼éagan nie uk. krosu

      Zbigniew Madejczyk POL Cerber nie uk. krosu

      Jacek Wierzchowiecki POL Doradca nie uk. krosu

    Wojciech Mickunas* POL D┼║wi─Ök nie uk. krosu; (po pokonaniu krosu na czysto, ko┼ä z┼éama┼é nog─Ö w króliczej dziurze na odcinku mi─Ödzy ostatni─ů przeszkod─ů a met─ů; zg┼éadzony)

      

Zespo┼éowo: 6 ekip – 2 wyeliminowane, w tym POL

  1. GBR (Richard Walker / Pasha, Derek Allhusen / Lochinvar, Pollyann Hely-Hutchinson / Count Jasper, Ben Jones / The Poacher)
  2. ZSRR (Jurij Solos / Fat, Aleksander Jewdokimow / Fahrad, Kamo Zakarian / Fugas, Y. Kepp / Hobot – elim.)
  3. FRG (Bernd Messmann / Windspiel, Kurt Mergler / Vaibel, Horst Karsten / Adagio, Otto Ammermann / Alpaca – elim.)
  4. FRA,

elim. POL (Zbigniew Ciesielski / Skok, Jan K┼éym / Deficyt, Stefan Kumorek / Ba┼éagan -nie uk., Wojciech Mickunas / D┼║wi─Ök – nie uk.), NRD.

 

10. 1971 Burghley (GBR)

         45 je┼║d┼║ców z 9 krajów (bez POL)

  1. Princess Anne GBR Doublet
  2. Debbie West GBR Baccarat
  3. Stewarts Stevens GBR Classic Chips

 

Zespo┼éowo: 7 ekip – 2 wyeliminowane

  1. GBR (Debbie West / Baccarat, Mary Gordon-Watson / Cornishman, Richard Meade / The Poacher, Mark Phillips / Great Ovations)
  2. ZSRR (Siergiej Muchin / Resfeder, Władimir Soroka / Obzor, Aleksander Jewdokimow / Fahrad, Jurij Solos / Rashod)
  3. IRL (William McLernon / Ballangarry, Diana Willson / Broken Promise, William Powell-Harris / Smokey VI, Ronnie McMahon / San Carlos)

 

11. 1973 Kijów* (ZSRR)

         45 je┼║d┼║ców z 7 krajów

  1. Aleksander Jewdokimow ZSRR Jeger
  2. Herbert Bloecker FRG Albrant
  3. Horst Karsten FRG Sioux

.......

  1.  Andrzej Kubiak POL Sopran

15. Jacek Wierzchowiecki* POL Gniew

19. Krzysztof Aftyka* POL Kult

      Wojciech Mickunas* POL Dariusz – nie uk.

     Jan K┼éym POL* Plutokrata nie uk.

     Wojciech Wawszczak POL Skierko – nie uk.

*) o 1. m. zedycowa┼é czas bli┼╝szy normy w krosie, jako ┼╝e  Jewdokimow i Bloecker mieli taki sam  wynik (100,0 pkt.) ko┼äcowy

 

Zespo┼éowo: 7 ekip – 4 wyeliminowane, w tym POL

  1. FRG (Herbert Bloecker / Albrant, Horst Karsten / Sioux, Kurt Mergler / Vaibel, Harry Klugmann / El Paso)
  2. ZSRR (Aleksander Jewdokimow / Jeger, Władimir Soroka / Obzor, Jurij Salnikow / Bagazh, Walentin Gorełkin / Rok)
  3. GBR (Richard Meade / Wayfarer II, Lucinda Prior-Palmer / Be Fair, Janet Hodgson / Larkspur, Debbie West / Baccarat)

elim: POL (Jacek Wierzchowiecki / Gniew, Krzysztof Aftyka / Kult, Wojciech         Mickunas / Dariusz – nie uk., Jan K┼éym / Plutokrata nie uk.) + 3 inne ekipy

 

  

12. 1975 Luhmuehlen (FRG)

        54 je┼║d┼║ców z 11 krajów

  1. Lucinda Prior-Palmer GBR Be Fair
  2. Princess Anne GBR Goodwill
  3. Peter Gornuszko ZSRR Gusar

.......

20. Jacek Wierzchowiecki* POL Hangar

23. Krzysztof Aftyka POL Kult

33. Marek Małecki* POL Siros

34. Józef Kutysz* POL Infantado

36. Piotr Piasecki POL Slalom

      Krzysztof So┼äta* POL Nikiel nie uk.; up. z┼éamany obojczyk je┼║d┼║ca

   

Zespo┼éowo: 10 ekip – 4 wyeliminowane

  1. ZSRR (Peter Gornuszko / Gusar, Wiktor Kalinin / Araks, Władimir Łanugin / Refleks, Władimir Tiszkin / Flot)
  2. GBR (Lucinda Prior-Palmer / Be Fair, Princess Anne / Goodwill, Sue Hatherly / Harley, Janet Hodgson / Larkspu – nie uk.)
  3. FRG (Herbert Bloecker / Albrant, Horst Karsten / Sioux, Kurt Mergler / Vaibel, Harry Klugmann / Veberod)
  4. IRL, 5. FRA,
  1. POL (Jacek Wierzchowiecki / Hangar, Marek Ma┼éecki / Siros, Józef Kutysz / Infantado, Krzysztof So┼äta / Nikiel – nie uk. krosu)

 

 

13. 1977 Burghley (GBR)

        41 je┼║d┼║ców z 8 krajów

  1. Lucinda Prior-Palmer GBR George
  2. Karl Schultz FRG Madrigal
  3. Horst Karsten FRG Sioux

.........

18. Jacek Wierzchowiecki* POL Hangar

27. Józef Kutysz* POL Infantado

23. Janusz Bobik* POL Tropik

      Jan Skoczylas* POL Kadm – nie uk.

      Piotr Piasecki POL Siros – nie uk.

      Piotr Skwira POL Stempel – nie uk.

       uko┼äczy┼éo 29 je┼║d┼║ców (70,73%)

 

Zespo┼éowo: 7 ekip – 1 wyeliminowana

  1. GBR (Lucinda Prior-Palmer / George, Jane Holderness-Roddam / Warrior, Christopher Collins / Smokey VI, Clarissa Strachan / Mary Sovereign)
  2. FRG (Karl Schultz / Madrigal, Horst Karsten / Sioux, Hanna Huppelsberg-Zwoeck / Akzent, Harry Klugmann / El Paso)
  3. IRL (John Watson / Cambridge Blue, Eric Horgan / Pontoon, Patsy Maher / Ballagarry, Norman van de Vater / Blue Tom Tit)
  4. FRA
  5. ZSRR
  6. POL (Jacek Wierzchowiecki / Hangar, Janusz Bobik / Tropik, Józef Kutysz / InfantadoJan Skoczylas / Kadmnie uk.)

       elim: ? (jedna ekipa)

 

14. 1979 Luhmuehlen (FRG)

        60 je┼║d┼║ców z 12 krajów

 

1.   Nils Hagensen DEN Monaco

2.   Rachel Byliss GBR Gurgle the Greek

3.   Ruediger Schwarz FRG Power Game

.......

17. Jacek Bobik* POL Harmonia

29.  Stanis┼éaw Jasi┼äski* POL Hangar

35.  Piotr Piasecki* POL Kwakier

40.  Miros┼éaw Sz┼éapka POL Erywa┼ä

42.  Konstatnty Fras POL Prom

      Jacek Wierzchowiecki* POL Selenit – nie uk.

 

Zespo┼éowo: 10 ekip – 3 wyeliminowane

  1. IRL (David Foster / Inis Meain, Alan Lillingston / Seven Up, John Watson / Cambridge Blue, Helen Cantillon / Wing Forward)
  2. GBR (Chris Collins / Gamble, Clarissa Strachan / Merry Sovereign, Sue Hatherly / Monacle II, Lucinda Prior-Palmer / Killaire – nie uk.)
  3. FRA (Thierry Touzaint / Gribouille, Thierry Lacour / Sertorius, Armand Bigot / Gamin du Bois, Edouard Decharme / Frisson – nie uk.)
  4. ITA, 5. GER.

6.   POL (Jacek Bobik / Harmonia, Stanis┼éaw Jasi┼äski / Hangar, Piotr Piasecki /

       Kwakier, Jacek Wierzchowiecki / Selenit – nie uk.), 7. HOL.

 

15. 1981 Horsens (DEN)

        61 je┼║d┼║ców z 14 krajów

  1. Hansueli Schmutz SUI Oran
  2. Helmuth Rethemeier FRG Santiago
  3. Brian McSweeney IRL Inis Meain
  4. .....

5.   Miros┼éaw Sz┼éapka* POL Erywa┼ä

15. Jan Lipczyński* POL Elektron

16. Krzysztof Rafalak* POL Dajak

      Miros┼éaw ┼Ülusarczyk* POL Ekran – wycof.

      Piotr Piasecki POL Iwan – wycof.

      Eugeniusz Koczorski POL Infantado – elim.

 

Zespo┼éowo: 13 ekip – 7 wyeliminowanych

  1. GBR (Virginia Holgate / Priceless, Richard Meade / Kilcashel, Sue Benson / Gemma Jay, Lizzie Purbrick / Peter The Great)
  2. SUI (Hansueli Schmutz / Oran, Ernst Baumann / Baron, Josef Reaber / Benno, Joseph Burger / Beaujour de Mars)
  3. POL (Miros┼éaw Sz┼éapka / Erywa┼ä, Jan Lipczy┼äski / Elektron, Krzysztof Rafalak / Dajak, Miros┼éaw ┼Ülusarczyk / Ekran – wycof.)

 

 

16. 1983 Fraunfeld (SUI)

        51 je┼║d┼║ców z 12 krajów

  1. Rachel Bayliss GBR Mystic Minstrel
  2. Lucinda Green GBR Regal Realm
  3. Christian Persson SWE Joel

......

8.   Krzysztof Rafalak* POL Dajak

19. Bogusław Jarecki* POL Harmonia

28. Jan Lipczyński* POL Elektron

30. Jacek Bobik* POL Koper

      Piotr Piasecki POL Iwan – nie przeszed┼é I przegl─ůdu

      Miros┼éaw Sz┼éapka POL Len – nie wyszed┼é do I przegl─ůdu (kopyto)

 

 

Zespo┼éowo: 11 ekip – 5 wyeliminowanych

  1. SWE (Christian Persson / Joel, Goeran Breisner / Ultimus, Sven Ingvarsson / Doledo, Jeanette Ullsten / Noir – elim.)
  2. GBR (Lucinda Green / Regalm Realm, Virginia Holgate / Night Cap, Lorna Clarke / Myrros, Tiny Clapham / Windjammer)
  3. FRA (Pascal Morillers / Guliver, Thierry Lacour / Hymen de la Cour, Marie-Christine Duroy / Harley, Patrick Marquebielle / Flamenco – elim.)
  4. IRL
  5. POL (Krzysztof Rafalak / Dajak, Bogusław Jarecki / Harmonia, Jan Lipczyński / Elektron, Jacek Bobik / Koper)
  6. HOL.

 

 

17. 1985 Burghley (GBR)

        59 je┼║d┼║ców z 12 krajów

  1. Virginia Holgate GBR Priceless
  2. Lorna Clarke GBR Myross
  3. Ian Stark GBR Oxford Blue

......

12.  Eugeniusz Koczorski POL Gajal

21.  Miros┼éaw Sz┼éapka* POL Len

24.  Piotr Piaseki POL Iwan

31.  Adam Prokulewicz* POL Lagar

34.  Bogus┼éaw Jarecki* POL Koper

35.  Jan Lipczy┼äski* POL Elektron

       uko┼äczy┼éo 35 je┼║d┼║ców (59,32%)

      

Zespo┼éowo: 9 ekip – 4 wyeliminowanych

  1. GBR (Lucinda Green / Regal Realm, Lorna Clarke / Myross, Ian Stark / Oxford Blue, Virginia Holgate / Priceless)
  2. FRA (Jean Teulere / Godelureau HN, Marie-Christine Duroy / Harley, Pascal Morrilliers / Gulliver B, Vincent Berthet / Kopino HN – nie uk.)
  3. FRG (Christoph Wagner / Phillip, Juergen Blum / Frosty Bay, Ralf Ehrenbrink / Bettina, Claus Erhorn / Fair Lady)
  4. IRL

5.  POL (Bogus┼éaw Jarecki / Koper, Miros┼éaw Sz┼éapka / Len, Adma Prokulewicz   / Lagar, Jan  Lipczy┼äski / Elektron)

elim: HOL, ITA, ZSRR, BEL

 

18. 1987 Luhmuehlen (GER)

        60  je┼║d┼║ców z 15 krajów

  1. Virginia Leng GBR Night Cap
  2. Ian Stark GBR Oxford Blue
  3. Claus Erhorn FRG Justyn Thyme

......

20.  Piotr Piasecki* POL / Igrek

30.  Bogus┼éaw Jarecki* POL / Niewia┼╝a

       Krzysztof Rogowski* POL / Alkierz – wycofany na krosie

       Eugeniusz Koczorski* POL / Gajal – elim. po stiplu, krwotok

       Sylwester Piotrowski POL / Sander elim.  up. w krosie

Zespo┼éowo: 11 ekip – 8 wyeliminowanych – w tym POL

  1. GBR (Rachel Hunt / Aldat, Virginia Leng / Night Cap, Ian Stark / Oxford Blue, Lucinda Green / Shannagh – nie uk.)

  2. FRG (Wolfgang Mengers / Half Moon Bay, Ralf Ehrenbrink /Uncle Toss, Claus Erhorn / Justyn Thyme, Juergen Blum / Frosty Bay)
  3. FRA (Thierry Lacour / Hymen de la. Cour, Didier Seguret / Jovial, Vincent Berthet / Jet Crub, Pascal Morrilliers / Jacquet)

elim: AUT, BEL, BUL, ESP, HOL, ITA, SWE, ZSRR,

POL (Piotr Piasecki / Igrek, Bogus┼éaw Jarecki / Niewia┼╝a,  Krzysztof Rogowski / Alkierz – wycofany na krosie, Eugeniusz Koczorski / Gajal – wycofany po stiplu)

 

 

19. 1989 Burghley (GBR)

        56 je┼║d┼║ców z 12 krajów

  1. Virginia Holgate GBR Master Craftsman
  2. Jane Thelwall GBR Kings Jester
  3. Lorna Clarke GBR Fearliath Mor

......

      Eugeniusz Koczorski* POL Idrys – nie uk (nie wyszed┼é do przegl─ůdu)

      Piotr Piasecki* POL Igrek – nie uk. (wycof.)

      Krzysztof Rafalak* POL D┼║winogród – nie uk. (wycof.)

      Krzysztof Rogowski* POL Alkierz – nie. uk. (wycof.)

      uko┼äczy┼éo 35 je┼║d┼║ców (62,5%)

 

Zespo┼éowo: 10 ekip – 5 wyeliminowanych, w tym POL

  1. GBR (Lorna Clarke / Fearliath Mor, Holgate / Master Craftsman, Ian Stark / Glenburnie, Rodney Powell / The Irishman II)
  2. NED (Fiona van Tuyll / Just a Gamble, Mandy Stibbe / Bristol’s Autumn Bronze, Eddi Stibbe / Bristol’s Autumn Fantasy)
  3. IRL (Olivia Holohan / Rusticus, Eric Horgan / Homer, Joe McGowan / Private Deal, Melanie Duff / Rathlin Roe – rez.)
  4. ESP, 5. FRG; elim: BEL, FRA, ITA,

     POL (Eugeniusz Koczorski / Idrys,  Piotr Piasecki / Igrek, Krzysztof Rafalak /

     D┼║winogród, Krzysztof Rogowski / Alkierz), ZSRR

 

 

20. 1991 Punchestown (IRL)

        49 je┼║d┼║ców z 10 krajów

  1. Ian Stark GBR Glenburnie
  2. Richard Walker GBR Jacana
  3. Karen Straker GBR Get Smart

.....

11. Piotr Piasecki* POL Igrek

28. Marian Szkołuda POL Cwał

29. Arkadiusz Bachur* POL Chutor

30. Artur Społowicz POL Halawa

      Rafa┼é Choynowski* POL Neala – rez.

      Bogus┼éaw Jarecki* POL Finezja – rez. (nie uk. stipla)

      uko┼äczy┼éo 32 je┼║d┼║ców (65,30%)

 

Zespo┼éowo: 10 ekip – 7 wyeliminowanych, w tym POL

  1. GBR (Richar Walker / Jacana, Karen Straker / Get Smart, Ian Stark / Glenburnie, Mary Thomson / King William – nie uk.)
  2. IRL (Sonya Duke / Bright Imp, Olivia Holohan / Rusticus, Jeremy Springs / Holy Smoke, Fiona Wentges / Olivier)
  3. FRA (Jean-J. Boisson / Oscar de la Loge, Jean Teuler / Orvet de Bellaing, Didier Seguret / Newlot, Didier Mayoux / Maryland II - nie uk.)

elim: ESP, SUI, GER, BEL, HOL

POL (Piotr Piasecki / Igrek, Arkadiusz Bachur / Chutor, Rafa┼é Choynowski / Neala – rez., Bogus┼éaw Jarecki / Finezja – rez. (kontuzja ┼Ťci─Ögna w stiplu)

 

21. 1993 Achselschwang (GER)

         67 je┼║d┼║ców z 16 krajów

  1. Jean-Lou Bigot FRA Twist La Beige
  2. Kristina Gifford GBR Song and Dance
  3. Eddy Stibbe NED Bahlua

......

     Jacek Krukowski POL Ibis – rez.

     Bogus┼éaw Jarecki POL Strumie┼ä – rez.

     uko┼äczy┼éo 43 je┼║d┼║ców (64,17%)

 

Zespo┼éowo: 11 ekip – 5 wyeliminowanych (bez POL)

  1. SWE (Anna Hermann / Mr. Punch, Erik Duvander / Right on Time, Frederik Bergendorff / Michaelmans Day, Lars Christensson / Hydro One Way – elim.)
  2. FRA (Jean-Lou Bigot / Twist la Beige, Didier Seguret / New-Lot, Michel Bouquet / Newport, Jean Teulere / Orvet de Bellai)
  3. IRL (Eric Smiley / Enterprise, Sally Corscadden / Cageadore, Sonya Rowe / Bright Imp, Susan Shortt / Menana – elim.)
  4. GER, 5. ESP; elim: BEL, HUN, ITA, SUI, SWE.

 

 

22. 1995 Pratoni del Vivaro (ITA)

        70 je┼║d┼║ców z 16 krajów

  1. Lucy Thompson IRL Welton Romance
  2. Marie-Christine Duroy FRA Ut to Placineau
  3. Mary King GBR King William

......

26. Piotr Piasecki* POL Lady Nałeczowianka

49. Rafał Choynowski* POL Viva

52. Artur Społowicz* POL Hazard

53. Sylwester Piotrowski* POL Rawar Omen

       uko┼äczy┼éo 48 je┼║d┼║ców (68,57%)

     

Zespo┼éowo: 13 ekip – 5 wyeliminowanych

  1. GBR (Mary King / King William, William Fox-Pitt / Cosmopolitan II, Kristina Gifford / Midnigh Blue II, Charlotte Bathe / The Cool Customer)
  2. FRA (Jean Lou Bigot / Twist la Beige, Didier Willefert / Seducteur Biolay, Rodolphe Scherer / Urane des Pins, Gilles Pons / Ramdane – nie uk.)
  3. IRL (Lucy Thomson / Welton Romance, Eric Smiley / Enterprise, Virginia McGrath / Yellow Earl, Mark Barry / Vagabond Collongues – elim.)
  4. GER, 5. BEL, 6. SUI,
  1. POL (Piotr Piasecki / Lady Na┼é─Öczowianka, Rafa┼é Choynowski / Viva, Artur Spo┼éowicz / Hazard, Sylwester Piotrowski / Rawar Omen), 8. HUN; elim: ITA, HOL, POR, ESP,  SWE.

 

23. 1997 Burghley (GBR)

        56 je┼║d┼║ców z 15 krajów (open ME)

1.   Mark Todd NZL Broadcast News

  1. Bettina Overesch-Boker GER Watermill Stream
  2. William Fox-Pitt GBR Cosmopolitan II
  3. Kristina Gifford GBR General Jock

        .................

     Bogus┼éaw Jarecki POL Polisa – rez.

     uko┼äczy┼éo 37 je┼║d┼║ców z Europy (66,07%)

 

Zespo┼éowo: 9 ekip – 3 wyeliminowane –  (bez POL)

  1. GBR (William Fox-Pitt / Cosmopolitan II, Mary King / Star Appeal, Ian Stark / Arakai, Christopher Bartle / Word Perfect II)
  2. SWE (Anna Hermann / Home Run II, Paula Tornqvist / Monaghan, Magnus Osterlund / Master Mind, Sivert Jonsson / Jumping Jet Pack – nie uk.)
  3. FRA Jean-Lou Bigot / Twist la Beige HN, Marie-Christine Duroy / Summer Song, Frederic A. de Romblay / Rosendael HN, Jean Teulere / Rodosto – nie uk.)
  4. GER, 5. SUI, 6. IRL; elim: FIN, ESP, NED.

 

 

24. 1999 Luhmuehlen (GER)

         77  je┼║d┼║ców z 17 krajów

  1. Pipa Funnell GBR Supreme Rock
  2. Linda Algotsson SWE Stand By Me
  3. Paula Tornqvist SWE Monaghan

......

36.  Marcin Konarski* POL Hazard

54.  Jacek Krukowski* POL Gryla┼╝

       Artur Spo┼éowicz* POL Nocny Pan  – rez.

       uko┼äczy┼éo 55 je┼║d┼║ców (71,42%)

     

Zespo┼éowo: 14 ekip – 5 wyeliminowanych – w tym POL

  1. GBR (Pippa Funnell / Supreme Rock, Stark / Jay Bee, Jeannette Brakewell / Over To You, Kristina Gifford / The Gangster)
  2. GER (Bodo Battenberg / Sam the Man, Nele Hagener / Little McMuffin, Herbert Bloecker / MobilCom Chicol, Peter Thomsen / Warren Gorse – elim.)
  3. BEL (Constantin van Rijckvorsel / Otis, Carl Bouckeart / Welton Molecule, Kurt Heyndricks / Archimedes, Virginie Caulier / Kiona)
  4. DEN, 5. SWE, 6. FRA, 7. HOL, 8. ESP, 9. JPN?; elim: POR, IRL, ITA, SUI,

POL (Marcin Konarski / Hazard, Jacek Krukowski / Gryla┼╝, Artur Spo┼éowicz / Nocny Panrez.)

 

 

25. 2001 Pau (FRA)

        63  je┼║d┼║ców z 16 krajów (bez POL)

  1. Pippa Funnell GBR Supreme Rock
  2. Inken Johannsen GER Brilliante
  3. Enrique Sarasola ESP Dope Doux

     uko┼äczy┼éo 43 je┼║d┼║ców (68,25%)

 

Zespołowo: 10 ekip (od wtedy po 1000 pkt. za nieukończenie) - bez POL

  1. GBR (Pippa Funnell / Supreme Rock, William Fox-Pitt / Stunning, Jeannette Brakewell / Over To You, Leslie Law / Shear H2O)
  2. FRA (Didier Courreges / Debat d’Estuval, Frederic de Romblay / Baba Au Rhum, Denis Mesples / Vanpire, Rodolphe Scherer / Quack – rez.)
  3. ITA (Marco Biasia / Ecu, Andrea Verdina / Donizzetti, Fabio Fani Ciotti / Down Town Brown, Fabio Magni / Loro Piana Cool’n – rez.)
  4. SWE, 5. GER, 6. IRL, 7. ESP (powy┼╝ej 1000 pkt.): 8. SUI, 9. BEL. 10. POR.

 

26. 2003 Punchestown (IRL)

       59 je┼║d┼║ców z 15 krajów (bez POL)

  1. Nicolas Touzaint FRA Galan de Sauvagere
  2. Linda Algotsson SWE Stand By Me
  3. Pippa Funnell GBR Walk on Star

uko┼äczy┼éo 43 je┼║d┼║ców (72,88%)

 

Zespo┼éowo: 8 ekip – bez POL

  1. GBR (Pippa Funnell / Walk on Star, Leslie Law / Sher L’Eau, William Fox-Pitt / Moon Man, Jeannette Brakewell / Over To You)
  2. FRA (Nicolas Touzaint / Galan de Sauvagere, Arnaud Boiteau / Expo du Moulin, Jean Teulere / Hobby du Mee, Jean Luc Force / Crocus Jackob Ene HN)
  3. BEL (Karin Donckers / Gormley, Carl Bouckaert / Welton Molecule, Dolf Desmedt / Bold Action, Constantin van Rijckvorsel / Whitecote Nellie)
  4. IRL, 5. AUT (pow. 1000 pkt.): 6. ITA, 7. GER, 8. SWE.

 

 

27. 2005 Blenheim (GBR)

       67 je┼║d┼║ców z 18 krajów

  1. Zara Phillips GBR Toytown
  2. William Fox-Pitt GBR Tamarillo
  3. Ingrid Klimke GER Sleep Late

.......

26.  Pawe┼é Spisak* POL Weriusz

50.  ┼üukasz Ka┼║mierczak* POL Ostler

53.  Pawe┼é Rutkowski* POL Fordanser

       Jerzy Krukowski* POL Donna Sara – nie uk. rez. w krosie

        uko┼äczy┼éo 54 je┼║d┼║ców (80,59%)

 

Zespołowo: 10 ekip

  1. GBR (Zara Phillips / Toytown, William Fox-Pitt / Tamarillo, Jeannette Brakewell / Over to You, Leslie Law / Sher L’Eau)
  2. FRA (Nicolas Touzaint / Hidalgo de L’Ile, Arnaud Boiteau / Expo du Moulin, Didier Willefert / Escape Lane Mili, Gilles Viricel / Blakring Mili HN)
  3. GER (Frank Ostholt / Air Jordan, Hinrich Romeike / Marius Voigt-Logostik, Anna Warnecke / Twinklee Bee, Bettina Hoy / Ringwood Cockatoo)
  4. SWE, 5. ITA, 6. BEL, 7. IRL,
  1. POL (Paweł Spisak / Weriusz, Łukasz Kaźmierczak / Ostler, Paweł Rutkowski /

     Fordanser, Jerzy Krukowski / Donna Saranie uk. rez. w krosie)

     (pow. 1000 pkt.): 9. AUT, 10. POR.

 

 

28. 2007 Pratoni del Vivaro (GBR)

        64 je┼║d┼║ców z 13 krajów

  1. Nicolas Touzaint FRA Galan de Sauvagere
  2. Mary King GBR Call Again Cavalier
  3. Bettina Hoy GER Ringwood Cockatoo

........

13. Paweł Spisak POL Weriusz

41. ┼üukasz Ka┼║mierczak POL Ostler

      uko┼äczy┼éo 45 je┼║d┼║ców (70,31%)

 

Zespo┼éowo: 12 ekip – bez POL

  1. GBR (Mary King / Call Again Cavalier, Zara Phillips / Toytown, Dasy Dick / Spring Along, Olivier Townend / Flint Curtis)
  2. FRA (Nicolas Touzaint / Galan de Sauvagere, Eric Vigeanel / Coronado Prior, Didier Dhenin / Ismene du Temple, Arnaud Boiteau / Expo du Moulin)
  3. ITA (Vittoria Panizzon / Rock Model, Roberto Rotatori / Della Malaspina Irham de Vita, Fabio Magni / Loro Piana Southern King, Susanna Bordone / Ava)
  4. BEL, 5. DEN, 6. SUI (pow. 1000 pkt.): 7. GER, 8. IRL, 9. AUT, 10. RUS, 11. SWE, 12. NED.

 

 

29. 2009 Fontainebleau (FRA)

        62 je┼║d┼║ców z 18 krajów

  1. Kristina Cook GBR Miners Frolic
  2. Piggy French GBR Some Day Soon
  3. Michael Jung GER La Biosthetique Sam FB

........

22.  Pawe┼é Spisak POL Weriusz

       ┼üukasz Ka┼║mierczak POL Ostler – rez.

       uko┼äczy┼éo 40 je┼║d┼║ców (64,51%)

 

Zespo┼éowo: 8 ekip – bez POL

  1. GBR (Kristina Cook / Miners Frolic, William Fox-Pitt / Idalgo, Nicola Wilson / Opposition Buzz, Olivier Townend / Flint Curtis – nie uk.)
  2. ITA (Roberto Rotatori / Della Malaspina Irham de Vita, Juan Carlos Garcia / Iman du Golfe, Stefano Brecciaroli / Orton, Susanna Bordone / Blue Moss – elim.)
  3. BEL (Karin Donckers / Gazelle de la Brasserie C, Joris van Springel / Bold Action, Virginie Caulier / Kilo, Constantin van Rijckevorsel / Our Vintage)
  4. SWE (pow. 1000 pkt.): 5. FRA, 6. IRL, 7. NED, 8. GER.

 

30. 2011 Luhmuehlen (GER)

        69 je┼║d┼║ców z 14 krajów

  1. Michael Jung GER La Biosthetique Sam FB
  2. Sandra Auffarth GER Opgun Louvo
  3. Frank Ostholt GER Little Paint

........

43.  Pawe┼é Warszawski* POL Hatteria

48.  Marcin Micha┼éek* POL Magnolia

       ┼üukasz Ka┼║mierczak* POL Ostler – nie uk. (nie przeszed┼é przegl─ůdu)

       uko┼äczy┼éo 51 je┼║d┼║ców (73,91%)

 

Zespołowo: 11 ekip

  1. GER (Michael Jung / La Biosthetique Sam FB, Sandra Auffarth / Opgun Louvo, Ingrid Klimke / FRH Butts Abraxxas, Andreas Dibowski / FRH Fantasia – elim. w krosie)
  2. FRA (Donatien Schauly / Ocarina du Chanois, Nicolas Touzaint / Neptune de Sartene, Stanislas de Zuchowicz / Quirinal de la Bastide, Pascal Leroy / Minos de Petra – elim. w krosie)
  3. GBR (William Fox-Pitt / Cool Montain, Piggy French / Jakata, Nicola Wilson / Opposition Buzz, Mary King / Imperial Cavalier – elim. w krosie)
  4. SWE, 5, IRL, 6. ITA, 7. NED, 8. ESP, 9. SUI (pow. 1000 pkt.): 10. BEL, 11. POL (Pawe┼é Warszawski / Hatteria, Marcin Micha┼éek / Magnolia, ┼üukasz Ka┼║mierczak / Ostler – nie uk. nie przeszed┼é przegl─ůdu)

 

31. 2013 Malmoe (SWE)

        61 je┼║d┼║ców z 14 krajów (bez POL)

  1. Michael Jung GER Halunke FBW
  2. Ingdrid Kilkme GER FRH Escada JS
  3. William Fox-Pitt GBR Chili Morning 

    uko┼äczy┼éo 48 je┼║d┼║ców (78,68%)

 

Zespo┼éowo: 11 ekip – bez POL

  1. GER (Michael Jung / Halunke FBW, Ingrid Klimke / FRH Escada JS, Dirk Schrade / Hop and Skip, Andreas Dibowski / FRH Butts Avedon)
  2. SWE (Niklas Lindbaeck / Mister Pooh, Ludwig Svennerstal / Shamwari, Frida Andersen / Herta, Sara Algotsson-Ostholt / Reality)
  3. FRA (Nicolas Touzaint / Lesobos, Donatien Schauly / Seculaire, lorent Laghouag / Punch de l’Esques, Astier Nicolas / Piaf de b’Neville)
  4. ITA, 5. BEL, 6. GBR, 7. IRL, 8. SUI (pow. 1000 pkt.): 9. NED, 10. BLR.

 

 

32. 2015 Blair Castle (GBR)

        67 je┼║d┼║ców z 15 krajów

  1. Michael Jung GER fischer Takinou
  2. Sandra Auffarth GER Opgun Louvo
  3. Thibault Vallette FRA Qing du Briot ENE HN

......

       Jacek Jeruzal POL Flandia – rez. w krosie

       uko┼äczy┼éo 41 je┼║d┼║ców (61,19%)

 

 

Zespo┼éowo: 11 ekip – bez POL

  1. GER (Michael Jung / fischer Takinou, Sandra Auffarth / Opgun Louv,o Ingrid Klimke / Horseware Hale Bob, Dirk Schrade / Hop and Skip)
  2. GBR (Kitty King / Persimmon, Pippa Funnell / Sandman, Nicola Wilson / One Two Many, William Fox-Pitt / Bay My Hero – rez. w krosie)
  3. FRA (Thibault Vallette / Qing du Briot ENE HN, Mathieu Lemoine / Bart L, Thomas Carllie / Sirocco du Gers, Karim Florent Laghouag / Entebbe de Hus – elim. w krosie)
  4. NED, 5. SWE (pow. 1000 pkt.): 6. ITA, 7. SUI, 8. ESP, 9. IRL, 10. BEL, 11. RUS.
 
Komentarze s─ů w┼éasno┼Ťci─ů ich autor├│w. Tw├│rcy serwisu nie ponosz─ů odpowiedzialno┼Ťci za ich tre┼Ť─ç.

Autor W─ůtek
Go┼Ť─ç
Wys┼éano: 16.08.2017, 16:15  Uaktualniono: 16.08.2017, 20:13
 Wroc┼éawiu ;)
We Wroc┼éawiu, Panie Marku - przemkn─Ö┼éo si─Ö przypadkiem "Wroc┼éawie" :) Serdeczno┼Ťci!
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Zasady komentowania*
Zawsze akceptuj komentarz zarejestrowanego u┼╝ytkownika.
Tytuł*
Nazwa*
E-mail*
Strona www*
Tre┼Ť─ç*
Kod potwierdzaj─ůcy*

Kliknij tutaj, aby od┼Ťwie┼╝y─ç obrazek, je┼Ťli nie jest wystarczaj─ůco czytelny.


Wpisz znaki widoczne na obrazku
Kod rozróżnia małe i wielkie litery
Liczba pr├│b, kt├│re mo┼╝esz wykona─ç: 5